NYC DIARY #3 - Cesta pod vodu a do vesmíru

NYC DIARY #3 - Cesta pod vodu a do vesmíru

Jsou místa, na kterých byste mě určitě nehledali. Jako je například Intrepid Sea, Air and Space Museum. Je možné, že vám to momentálně vůbec nic neříká, proto bych Vám ráda představila úžasné muzeum plné válečných letadel, ponorkové lodi a vesmírného centra, a to ne ledajakého. Ano, opravdu toto všechno obsahuje jedno menší muzeum v NYC!


Toto museum je neobvyklé už díky své poloze. Vše se totiž odehrává na jednom břehu řeky Hudson (přesněji Pier 86), kde je přistavena loď, na které najdete letouny ze všech válek a taktéž letouny, které byly použité ve válečných filmech jako například ve filmu Top Gun, kde hraje Tom Cruise. Z přistávací plochy máte navíc i nádherný výhled na část NYC.V lodi se poté ukrývá výstava, která se týká života námořníků, vojáků atd. Najdete zde i kino, kde se promítají pravidelně dokumenty válečného rázu i o vzniku tohoto muzea. Dále naleznete zde celý projekt zrealizovaný formou lega anebo původní ubytování námořníků a letců.


Když se vrátíte zpět na molo a dojdete na konec, přejdete do další části muzea, kde se ukrývá slavná, první úspěšná vesmírná loď. Já jako milovník vesmírů, jsem byla nadšená a oči mi přecházeli z toho, jak je raketa neuvěřitelně obrovská. Ještě víc mě to tudíž nalákalo na film První muž a v tomto filmu si navíc Neila Amstronga zahrál můj oblíbenec Ryan Gosling a režisér je stejný jako u filmu La La Land. No pro mě zkrátka dokonalost a zvědavost!

V této vesmírné části muzea máte také i zábavné atrakce od 5D řízení vesmírné lodi po hvězdné války až k focení v částech lodi. Může Vám to trochu připomínat náš český IQ Park až na to, že se to velikostí a zábavností nedá porovnávat. Američané zkrátka vědí, jak dát příležitost každému členu rodiny užít si společný den na jednom místě.


Poslední část je prohlídka opravdové ponorky, která na vás působí jakoby jí právě před vaší návštěvou opustili námořníci. Než se však nahrnete dovnitř musíte projít menším přistaveným muzeem, kde se na konci ukrývá překážka, kterou musíte podlézt jinak vás do ponorky nepustí. Přijde vám to absurdní? Není, jelikož tam takové otvory opravdu jsou a to velice často, protože slouží místo dveří a pokud se chcete dostat dál musíte podlézt. Námořníci to tedy nemají vůbec jednoduché, jelikož věčně podlézat musí být otrava a prakticky nemůžete ani přibrat, abyste se otvorem protáhli. Menší lidé tady mají výhodu, takže můj maličký vzrůst se jednou hodil. Hurá!


To je z tohoto muzea v krátkosti vše. Díky tomu, že jsem měla NYC pass, tak jsem mohla projít rovnou k přepážce, kde mi předali vstupenky po předložení pasu, tudíž tento pas se opravdu vyplatí, protože vám ušetří čas a nic dalšího už neplatíte, a dokonce i někde máte slevu na suvenýry, občerstvení atd.


Pokud máte další otázky nebojte se zeptat a pokud jste někdo toto muzeum také navštívil, tak budu velice ráda, když se se mnou o své dojmy, zážitky a fotky podělíte. 

Odkaz na muzeum máte zde.OUTFIT

V mých outfitech z NYC se nyní bude často opakovat obuv. Protože tenisky, jenž vidíte na fotce, jsou neuvěřitelně pohodlné. Chodí se v nich opravdu jedna báseň. Mají pro mě perfektní tvar, že nedělají obří nohu a kamínky, které jsou na špičkách působí i elegantně. Právě proto jsem se je nebála na kombinovat s černou koženkovou sukní, jenž je zakončená krajdou a s body jehož zdobení je doslova něžné. 
Jako krásný detail do vlasů jsem použila mašli ala Blair Waldorf s vlnkami a v slunečném dnu nesmějí chybět ani brýle a ty zase ala Snídaně u Tiffanyho.  
Nu a kabelka je mé oblíbené profláklé Valentino, které má nyní již v mé skříni konkurenta, jakého se dozvíte až zase příště.

(ZNAČKY NA KONCI ČLÁNKU POD FOTKAMI)


Doufám, že se vám dnešní článek líbil a já se na vás budu těšit zase příště.

S láskou vaše J.


Outfit 
Shoes: GEOX
Skirt: ZARA
Body: INTIMISSIMI
Bra: INTIMISSIMI
Hair Adornment: STRADIVARIUSShare:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.