WHEN YOU WISH UPON A STAR - Disneyland Paris

Už jako malá holčička jsem byla snílek. Vyrůstala jsem na pohádkách a v jednom kuse si hrála na kouzelný svět plný dobrodružství, lásky, princů, šatů, zpěvu a tance. Překonání zlých sil bylo vždy nezbytné a dobro bezkonkurenčně vítězilo. I když časem vyrosteme a tenhle náš svět se změní, tak stále může být život pohádka. Například když cestujeme zažíváme dobrodružství, které si musíme zasloužit a poté vstupujeme do nového světa. Takový magický svět jsem doslova nedávno navštívila a byla jsem v něm za princeznu. Jak je to možné? No šlo přeci o DISNEYLAND.Když vkročíte první branou do Disneylandu, tak vás zachvátí nedočkavost a úsměv na tváři se vám objeví i bez kouzel. Po překročení kouzelných hranic, vás zkontroluje klasická kontrola a už stačí koupit lístky a je to.My jsme si lístky pořídily přes internet cca měsíc předem. Tedy já si ho koupila, Renča (ségra) dostala lístek darem k narozeninám. Svůj lístek jsem pořídila na dva dny do obou parků za 150 euro. Jakmile si koupíte vstup do obou parků (i třeba jen do jednoho), tak poté už nemáte žádné další výdaje, všechny atrakce jsou zahrnuté v ceně, krom občerstvení samozřejmě.  
(Pro nikoho jasná informace, ale mě se na to pár lidí ptalo) 


Lístek zakoupený přes internet slouží jen jako voucher a tento voucher poté musíte vyměnit za oficiální vstupenku v automatu, který je před vchodem do Disneylandu (ne před Disney Studiem). V době, kdy jsme tam byly my se u automatu tvořila fronta, protože funkční byl jen jeden, avšak si myslím, že v letní sezóně to nebude o dost lepší, i když fungují v tu dobu oba.Pokud dorazíte dřív před otevření parků, tak si můžete zkrátit dlouhou chvíli v Disney Village. Disney Village je postavena jako spojnice mezi parky. Je plná restaurací, kaváren a obchodů. V obchodech najdete suvenýry značky Disney a tyto obchody vás snad nikdy nepřestanou bavit, i když je budete znát nazpaměť. Věřte mi mluví ze mě zkušenost.


První, co jsem si chtěla z mého Disney plánu vyškrtnou, bylo zakoupení Minnie uší a víte, jak to dopadlo? Ve všech jsem vypadala jako trdlo. Malá hlava a velké uši. K mému outfitu to tedy nešlo. Navíc jsem hledala rosegold glitter uši a ty ne, a ne k nalezení. Až v jednom obchodě se na mě blýskla korunka. Po vyzkoušení bylo jasno a já se na dva dny stala princeznou. Trochu splněný sen ne?

Od té doby na mě koukaly děti, chtěly mě pohladit a dospělí ze mě měli smíšené pocity, až ségra začala počítat kolik pohledů na mě padlo. Zrodila se ve mně myšlenka dalšího záložního plánu. Když se mi nesplní jeden sen, tak budu pracovat jako princezna v Disneylandu. :D Dokonce vím jak na to. V Disneylandech máte totiž Disney Casting a tam se můžete o práci postavičky ucházet. No a být placená za čančaní, focení, nošení korunek a šatů by mi vůbec nevadilo a věřím, že by mi to i šlo. Naučit se pár tanečků, hezky se usmívat, být součástí Disney Parade, no není to krásný sen?


Když už jsme u té Parade, tak vás musím nabádat ať ji v žádném případě nevynecháte. Je to božský zážitek plný velkých vozů, pohádkových postav a jedinečné techniky. Pařížský Disneyland jako jediný navíc na tomto odpoledním pochodu nabízí pohyblivého ohnivého draka z pohádky Sleeping Beauty (Šípková Růženka).
Další jedinečnost, kterou vaše oči mohou spatřit jen v Disneylandu v Paříži je laser show doprovázená hudbou, příběhem, fontánami a hlavně ohňostrojem. Tato show je každý den od 20 hodin krom zimní sezóny (pro přesnost koukněte na stránky). Pokud budete na této show v pátek bude o něco velkolepější nežli ve všední dny, nám to tedy alespoň tak přišlo. Hlavním sponzorem této show je Pandora, proto všechny ty Disney kolekce.O dobrotách Disneylandu jsem vám již psala. Můžete na ně mrknout tady.

Druhý park tedy Disney Studio je více o atrakcích.  Naleznete tam divoké horské dráhy, které jsme nemohly vynechat, i když jedna byla dosti nedobrovolná. Já vím, asi si klepete na čelo, ale šli jsme klidně na atrakci, kde bylo pět minut čekání. Atrakce se jmenovala Rock a u vchodu byly plakáty rockových hvězd. Čekaly jsme tedy nějaký film či výstavu a místo toho brutální horská dráha. Nahoru, dolů, doprava, doleva – totální bláznovství.Mé srdce si však získaly atrakce s filmovými efekty. Například vláček, který vás provezl mezi rekvizitami a zažili jste dvě show plné ohně, vody a otřesů. Další taková atrakce se jmenovala Armageddon a tam jste zažili nejslavnější scénu s meteorem.
Další božský svět byl svět Toystory. Nelze tu pohádku nemilovat. Proto jsem si tam užívala každý kousek, každou atrakci a potkala jsem svého milovaného Rexe.

 

Nemohu vynechat ani nedávno jmenovanou pohádku Ratatouille. V této části je postavena dokonalá kopie náměstí, kde měl Auguste Gusteau svůj restaurant a můžete zde jít i na atrakci, kde si zkusíte být kamarádem Remiho pomocí pojízdných vozíčků a 3D brýlí.


O atrakcích bych Vám mohla psát ještě dlouho, proto nyní teď přikládám seznam TOP atrakcí i s fotografiemi a argumentem proč stojí za to!

1)   Milovníci Star Wars třeste se! - Můžete v Disneylandu potkat nejlepší postavu vůbec. Darth Vader – ten herec tam si zaslouží Oscara i dospělí člověk se ho bál.
Disneyland


2)   Střílečka s Buzzem Rakeťákem – Vzhůru do nekonečna a ještě dál, no minimálně já jsem se tak moc do toho zažrala.
Disneyland


3)   Star Wars Level 2 – zažijte vesmírné dobrodružství v lodi a bojujte! Nejnovější kino - Zažij sám. Disney Studio


4)   Květinové zahrady Disneyland – trocha klidu po adrenalinu neuškodí.
Disneyland5)   Zámek Šípkové Růženky – kdo by ho nemiloval!
Disneyland


6)   Piráti z Karibiku – Černá Perla, Džungle, Nalezení pokladu, to vše a ještě více!
Disney Studio7)   Cestování lodičkou po pohádkách – miniaturky jsou vždycky roztomilé.
Disneyland8)   It’s a small world – panenky z celého světa a cestování po světě z jedné lodičky. To musíte vidět.
Disneyland9)   Setkejte se! – Můžete se zde setkat s jakoukoliv vaší oblíbenou postavou. Tedy MUSÍTE!
Disneyland + Disney Studio


10) A ve finále, vše tam stojí za to!!! Užívejte si Disneyland i Studio na plno a rozhodně ho za život aspoň jednou musíte vidět a zažít.Nezáleží na tom, kolik Vám je. Zdali jste dospělí, puberťáci, děti či máte nebo nemáte děti. Disneyland je vždycky pro všechny a každý si v něm najde to své. Stačí si koupit lístek a jet. Já vám za to slibuji, že smutní nebudete ani zklamaní. Jedno mi však slibte, zůstaňte tam až do konce, protože večer se vše rozzáří a vy si uvědomíte, že vaše sny se splnily. Alespoň v ten jeden jediný magický moment.

Vaše MJ

P.S. Děkuji Renatce (své sestře) za tohle dobrodružství, které se mnou prožila.
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.