FOODPORN DISNEYLAND AND PARIS, AIRLINE, VEGETARIAN

   Konečně přichází první očekávaná část článku z mého výletu, tudíž z Paříže, a hlavně z kouzelného království jménem Disneyland (samozřejmě nebylo vynecháno ani Disney Studio). Podrobnosti o tom, ale příště. Nyní vše hezky po pořádku. Začneme cestou a abychom se poté moc nenudili, druhá část článku je zaměřená na JÍDLO, no a kdo nerad jí, že? Vše máte i s kupou fotek, tak si udělejte koktejl a jdeme na to.
   Nikoho nepřekvapí, že jsme z ČR letěli. Autobusem už necestuji docela dlouho, protože letenky se v dnešní době dají koupit za stejnou cenu či maximálně o pár korun dražší.
   Autem cestuji raději ve skupině a letět je pro mě rozhodně pohodlnější. Plus létám opravdu hrozně moc ráda. Zkrátka vznášet se v oblacích má své kouzlo.
   Asi bych mohla být letuška, ale myslím, že se nikde na moc dlouho nezdrží, a to já bych zase byla zvědavá a chtěla se mrknout všude.

   Cestovali jsme se společností Vueling, což je španělská nízkonákladová společnost. (Děkuji sestře za vědomosti. BTW můj cestovní partner = sestra)
 Sehnání letenek bylo přes mou oblíbenou stránku Pelikan.cz a cena jedné letenky tam a zpět byla 3109 Kč, zakoupená cca měsíc před odletem.   V letadle jsme měli dost prostoru, letušky byly příjemné, přistání hladké a nikdo netleskal. Taková klasika. V čem tedy vynikali? Je to tady… V jídle :D. V dnešní době vás nezaskočí, že se občerstvení na palubě kupuje, i když si pamatuji doby, kdy bylo jídlo v rámci letenky, a to nejsem tak stará (tento rok sladkých 21 – ten věk začínám milovat).
  Většinou se na palubě setkávám s nezajímavou nabídkou jídla či jídlo poté není nijak zvláštní ani chutné, ale tady to opravdu stálo za to. Nevěděli jste kam dřív s očima.

   Já si dala smoothie banán-jahoda a olivovou bagetu s rajčaty, bazalkou a mozzarellou a sestra snack box – oříšky, výborné olivy, čokoládové bonbóny, krekry atd.
   Moc se mi líbilo, že zde byla možnost dát si sendvič a další dobroty, které neobsahují maso a jsou vhodné pro vegetariány či některé i pro vegany.

  
   Nyní se už dostáváme k nové očekávané informaci. Nechci jíst maso. Důvod je prostý viděla jsem pár dokumentů, které mě donutily se dost zamyslet, ukázaly mi nový způsob života a také cestu, jak se mít ráda. Hraju si dokonce i s myšlenkou přejít na rostlinou stravu úplně, ale je to zatím jen ve vzduchu. Pokud budete chtít toto téma rozvést stačí říct a další článek bude na světě.
   Jen mě teď k tomu napadla jedna konečný myšlenka a možná trochu pro pobavení. Pokud bych přešla na rostlinou stranu a jsme to, co jíme, tak budu pravděpodobně kytička/rostlinka, což je hezké. :D

A nyní už k slíbenému FOODPORNU!!!

   Jak víte, já zkrátka ujíždím na sladkém. Od takzvaného cukrfree mám daleko a nejvíc, když cestuji a Paříž vás sladkou chutí přímo vábí, je to totiž město, kde vznikaly ty nejvíc proslulé dezerty na světě.
  

    Nepřekvapí Vás tedy mé druhé zavítaní do slavného obchodu a „cukrárny“ Ladurée. Poprvé jsem ochutnala jejich božské makronky v Beverly Hills a nyní konečně na správném místě, tedy na místě činu, kde vše začalo. Tam kde se vyšlehal ten nejemnější krém a křehké oplatky se rozpadaly na jazyku a vše se spojilo v jednu lehkou nadýchanou dobrotu. Myslíte, že přeháním? Ani náhodou. Receptura na makronky opravdu není jednoduchá a málokomu se makronky na poprvé povedou.
 


  Jelikož na ně i sestra měla chuť, vzaly jsme rovnou zdobnou světlou krabičku, do které se vešlo až 18 kusů. Každá jsme tedy vybrala příchutě, pokaždé jedna příchuť dvakrát, abychom obě ochutnali, no a můj výběr jednoduše poznáte – všechny růžové jsem vybrala já a plus makronku ve tvaru srdíčka.
  Láska a růžová to je moje a s růžovým kožíškem jsem se navíc opravdu cítila jak pravá Barbie od Mattela.


   O designu této kavárny Vám ani nemusím básnit byla absolutně nádherná, ale doporučuji udělat rezervaci, jinak si nesednete nebo hodinu počkáte. My si makronky braly sebou, a tak ušetřily čas a snědly si je u Eiffelovi věže.  Další typické sladké jídlo jsou pro Francouze palačinky neboli Crapes a jsou opravdu všude na každém kroku. Jestli Vám nezačnou lézt tady krkem, tak už nikde.
   Mě stačili tedy jen jednou, a to v Disneylandu, protože neexistuje hezčí místo na snídání palačinek nežli pod růžovím zámkem Šípkové Růženky s horkou čokoládou v ruce a jako bonus jsou i obaly velice roztomilé – se zámkem a nápisem.    Jinak jídlo v pařížském Disneylandu (v dalších jsem zatím nebyla) je docela problém. Většinou máte všude jen samé sladké, fastfoody a pokud jste mimo letní sezónu, tak naleznete spoustu stánků s jídlem zavřených, protože se to zkrátka nevyplatí.
   Pokud tedy nechcete jíst stále popcorn, sladké a fastfood, tak si něco přivezte či se najezte v Disney Village, která je před vstupem do parku a přístupná všem. Najdete tam klasiky jako Starbucks, mou nevynechaná snídaně, (btw smrdělo to tam po hnoji a já nevím proč, barman se totiž omlouval francouzsky) nebo také Planetu Hollywood, pizzerii a další.  
   Krom Starbucks jsme vyzkoušely pizzerku a i na salátovém obalu máte Disneyland a sýrová pizza ve dvou výborná a pro dva rozhodně stačí. Teda nám stačila.
  První den jsme však mlsaly v Disneylandu, kdy jsem ochutnala Mickey Marsmallone a svůj první Vegan Burger a zatraceně mě překvapilo, jak výborný byl. Jasně každý, kdo zná klasiku si řekne, to musí být totální hnus a já si totéž říkala dříve. Vždycky jsem tvrdila, že není nad domácí burger, ale po tom, co jsem ho ochutnala, jsem si řekla: „Vau! Tak tahle chuť mě baví.“
   Makronky stupeň dva, verze Disneyland. Makronka ala Mickey vypadá jako Mickey, naštěstí tak nechutná, a i když mě chutnala, tak ségra říkala, že nic moc. Což je z jedné strany pravda, opravdu existují lepší, ale škoda si je tematicky nedat. Najdete v Disney Village   Co Vám však nedoporučím je „Otrávené jablko“. Možná se budete cítit jako Sněhurka, po tom, co vám toto jablko slepí vlasy a pusu a udělá vám červený karamelový make-up. Taky možná budete mít krásnou fotku, i když mě z jablka spadl čepeček. Avšak cena versus kvalita a chuť se ani trochu nerovná, to si raději dejte obyčejné jahody v čokoládě.A už finišujeme, jelikož mi zbývají poslední dvě jídla. Veganské Penne a Veganská tortilla, co říct zkuste to a je těžké si tu chuť nezamilovat, hlavně když milujete ovoce, zeleninu a hlavně avokádo.
A to je z mého labužnictví vše. Příště se těšte na zážitky z Disneylandu. Již teď Vám mohu prozradit, že se zasmějete. Chovala jsem se totiž jak malá, dvakrát mě překvapila atrakce, hladilo mě několik dětí, trapásky nechyběly a tak dále. Vše Vám prozradím příště.

Xoxo Vaše J.


P.S. Ano sjíždím opět Gossip Girl

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.