Zimní království - Vídeň

  Nejlepší lék na vše je cestování. Když cestujete unikáte těm špatným myšlenkám a užíváte si objevování nové země. Ano, občas se vám tam zatoulají i ty ne moc líbivé myšlenky, avšak berete to víc s nadhledem. Právě proto bych chtěla jednou žít v teplé krajině, kde je stále, co objevovat a kam utíkat od všedního života. Dnes se však budeme bavit o jednom zimním dobrodružství, které jsem nedávno prožila s mojí sestrou.
  Toto krátké, avšak krásné dobrodružství jsme zažili ve Vídni. Pro mě to nebyla první návštěva Vídně, ale poprvé jsem viděla Vídeň pokrytou sněhem a sníh ten rychle mění pohled na vše.
  Naše cestovatelské body byly jasné již od začátku. Také jsem je víceméně zadala já. Chtěla jsem se zkrátka vydat po stopách princezny Sisi. Z jedné strany je opravdu ostuda, se vydat na zámek Schönbrunn až při čtvrté návštěvě, ale počkat si, stálo za to.
  Když vejdete do zámku obrovskou zlatou hlavní bránou, zatají se Vám dech. Já jsem rozhodně nadšením přetékala. Schönbrunn byl přesně takový jaký jsem si ho představovala již od útlého dětství.
První mě zaujala dlouhá zasněžená příjezdová cesta, po které se jistě dříve proháněly koně se zapřaženými kočáry a zastavily se až před dvojitým schodištěm. Toto schodiště vedlo hned do druhého patra, kde se nacházel velký taneční sál zdobený zlatem, barevnými malbami a světly tisíce svícnů a já si tak představovala, jak princezna Sisi utíkala z tanečního sálu ve svých nádherných bílo-stříbrných šatech přímo do kočáru a vydala se na další dobrodružnou výpravu.

  Když už jsme u těch šatů, tak několik překrásných a obdivuhodně uchovaných kousků naleznete v Sisi Museum, které se nachází nedaleko zámku. Najdete tam i poslední dochovanou diamantovou hvězdu, která byla součástí setu nejslavnějších Sisi spon do vlasů. V museum najdete také několik nádherných osobních sálů princezny a také její tělocvičnu. Byla přeci známá svou okouzlující postavou. Zastavila jsem se také u její sbírky toaletních stolů, hřebenů a dalších dívčích věcí. Opravdu neznám dívku, která by nebyla takovou sbírkou uchvácená. Snad jen moje sestra, ta nechává tuto parketu na mě, ale z ostatních sálů byla nadšená.
  Mou sestru na Vídni nejvíce uchvátila architektura. Vídeň označila těmito slovy: „Vše působilo čistě, malebně a půvabně. Kombinace renesance a baroka mě velice zaujala a sníh navíc vše projasnil.“ – více jejích poznatku a tipů naleznete u ní na blogu.
  Nebyly bychom to však my, kdybychom příjemné nespojily i s chutným. Zkrátka jídlo a pití je další požitek, jenž patří k našemu cestování. Proto Vám mohu doporučit božskou kavárnu, a právě tuto kavárnu rozhodně nemůžete vynechat při návštěvě Vídně, jelikož je pro Vídeň tak klasická. Jedná se o cukrárnu Sacher. 
  Na tomto místě totiž vznikla první receptura stejnojmenného dezertu. I když čokoládu mám ráda, tak jsem Sacher vynechala. Bílé horké čokoládě jsem však neodolala a po dnu stráveném v zasněženém městě, tato čokoláda příjemně zahřála, a to i u srdce.
  
  V této kavárně stojí i za zmínku neobvyklý a malebný interiér. Vše kolem Vás je v luxusní rudé barvě a osvětlené lehkým světlem, vycházejícím z červených lamp a porcelánových lustrů. Ve vitrínách naleznete sbírky kávových mlýnků a knih o kávě.  Musím se však přiznat, že rudé gauče a stejnobarevné stěny ve mně vzbudily vzpomínku na knihu Padesát odstínů šedi, jelikož stejně rudá, luxusní a tajemná byla i herna Christiana nebo alespoň v mých představách taková byla.
  Třešničkou na dortu bylo naše ubytování v Motelu One. Opět bych mohla básnit o tyrkysovém interiéru, který byl plný květin, hnědé kůže na sedačkách, zapnutých plazmových televizích promítající krb s kousky dřeva a plamenů, ale nás nejvíc okouzlil výhled, jenž jsme měly v pokoji.   Bylo totiž kouzelné se ráno probudit a moct odhrnout obrovský zdobený zavěs, který Vám odhalil poklidné ráno ve Vídni. Chvíli po probuzení jsem jen sledovala vločky mihotající se za skleněným oknem a byla jsem vděčná za to, že tohle můžu prožívat právě já a ještě vděčnější jsem byla za to, že tohle dobrodružství můžu prožívat s tím nejlepším člověkem mého života, mou sestrou.
  O tomto výletě bych Vám mohla ještě ledacos povědět. Určitě by přišlo zase na jídlo, kde nakupovat, kam dále zajít, ale řekla jsem si, že mé základní okouzlení bude stačit. Pokud však máte dotazy či chcete poradit nebo cokoliv doporučit, tak dejte vědět.  Jako vždy jsem tu pro Vás. A pokud Vás zajímá má další cesta, tak už nyní Vám mohu prozradit, že přijde již velice brzy, a to o Velikonoční prázdniny. S kým? Opět báječná ségra! Kam? Sladká Paříž a Disneyland. Jak já se nemohu dočkat. Nejlépe utracené peníze jsou pro mě za cestování.

  Nu a než přijde další cesta, tak můžete mrknout na mé video z Vídně a kdo ví. Třeba dostanete chuť na výlet.


Vaše Jeina


Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.