Vařit může každý - Naučila jsem se to já?

   Vařit může každý. Pamatuji si, když jsem poprvé toto heslo slyšela v animované pohádce Ratatoille. Vzhledem k mým tehdejším schopnostem, jsem tomu sama nevěřila. Občas jsem něco upekla, pomáhala v kuchyni, udělala bramborový salát o Vánocích a tím, to haslo.

 
   Po přestěhování do Prahy jsem chodila po všech různých salateriích a postupně mě to přestalo bavit. Navíc jíst všude možně jen ne doma, se také prodraží, a to bylo v rozporu s mou kasičkou na nový život v USA a cestovní kasička se taktéž moc blahem neusmívala. A tak přišlo rozhodnutí, začnu vařit.  Jak začít jsem věděla hned. Šla jsem do knihkupectví a hledala kuchařku. Každý ze začátku přece potřebuje pomoc, nějaké ty rady, typy, recepty, avšak nikdy mě nenapadlo, že výběr kuchařky může trvat i několik hodin. 
  Nejdřív bylo třeba vyřadit všechny složité kuchařky, jsem přece začátečník. Dále přišlo určení kuchyně. Česká šla rychle pryč, tu ještě dlouho ponechám mamce, protože jednou za čas mi při návštěvě rodiny stačí. Italskou kuchyni a americkou klasiku opravdu miluji, ale za chvíli by ze mě byla nejspíš kulička a mý oblíbenci by mě určitě omrzeli. V ten moment jsem spatřila všechny ty fitness kuchařky a bylo jasno. Jenže těch tam bylo zase plno. Nakonec jedna zvítězila. Uchvátila mě grafika, jednoduchost receptů, fotky a také nutriční hodnoty. Domů jsem si tedy odnesla kuchařku Jíme zdravě.


Měla jsem jasnou představu o tom, že každý den zkusím jedno jídlo a začnu od snídaní. Nebudu Vám lhát, začátky nebyly lehké. První lívance dopadli hrozně. Lepili se na pánev, rozpadali se a já to chtěla vzdát. Jsem, ale rváč a nevzdala se. Začala jsem používat kokosový olej a kulaté lívance se přece jen jednoho dne povedli.

 (první pokus)

(pokus čtvrtý)

Postupně jsem si snídaně podmanila a začali mě moc bavit. Snídaně začali být pestré, chutné, zdravé a rychlému snídání vloček odzvonilo. U obědů šlo spíše o koření. Občas jsem to přehnala a občas jsem zase kořenila málo. Musím říct, že bez váhy je to opravdu těžší, takže pořád tvrdím, že je fajn si váhu pořídit a snad to brzy udělám. Musím se teď přiznat, že svačiny a večeře se drží ještě při starém, tedy ovoce (svačina), zelenina s něčím večeře, ale chci na tom samozřejmě zapracovat.A teď přichází otázka, kdo rád mlsá? Já rozhodně ano a tahle kuchařka mi poskytla řešení, jak mlsat lépe. Je zde spoustu receptů slaných i sladkých, ale já zatím zkoušela ty sladké. Například: Pečené jablko, Malinové Ponfre, Brownies s ořechy.

(ovesná kaše přes noc)

Vaření si tedy v poslední době užívám, a ne vždy to jen dobře chutná, ale občas se mi povede, že to i dobře vypadá. Benefity vaření s touto kuchařkou pociťuji na vlastní kůži. Cítím se lépe, mám víc energie, není mi zle, jsem zase o trochu šťastnější, mám nového koníčka, můžu vařit i pro ostatní (důležité pro budoucnost :D) a občas dokonce i chválím svou postavu (za a) může za to i super cvičení, jóga a tréninky s Ivčou a za b) já si celý život docela nadávám a tohle je příjemná změna, trocha zdravého sobectví totiž neuškodí).


Pokud jste tedy někdy chtěli zkusit nebo začít vařit. Tak jděte do toho! Nebojte se a věřte, že to zvládl i úplný začátečník, bez talentu a nešika, tedy já. Neotrávila jsem zatím sebe ani ostatní, což je úspěch. Pokud vás trápí, že není čas, tak slibuji, že se najde a recepty z této kuchařky jsou opravdu rychlé a ne moc složité. A rada na konec? Užívejte si to, vychutnávejte a když se něco nepovede, tak nevadí, zkusit to můžete i příště.

Já osobně se těším až se provařím do druhé kuchařky. A co vy? Vaříte? Kde berete recepty?

Přeji hezký den.

Vaše JeinaTags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.