UNIVERSAL STUDIO – Jaké to tam bylo? + jak ušetřit čas i peníze, Plné kalhoty na Walking Dead?

Do Los Angeles jsem se vydala, abych mohla nahlédnout do zákulisí filmů. Filmy miluji a znám spoustu hlášek z nich a tyhle hlášky ráda používám i v reálném životě.
 Jsem snílek, co si rád promítá filmy v mém provedení. Ráda si vše zkresluji a sním o tom, že to, co se děje ve filmu, je reálné a může se to stát i mě. Proto nahlédnout do velkého tajemného světa filmů pro mě znamenalo vše. A ráda bych se o to s Vámi nyní zpětně podělila. Začneme hned jedním obřím parkem, který je jak ze snu. Jde o Universal studio.Výčet filmů od Universalu je opravdu obrovský, a když ty nejúspěšnější z nich najdete na jednom místě, je to zatraceně boží.
Nejdřív, než do tohoto magického světa proniknete, se musíte vydat přes UNIVERSAL CITY. V Hollywoodu si udělal UNIVERSAL samostatné město, které se nachází před samotným zábavním parkem. V tomto městě najdete kino, obchody, restaurace, cukrárny, a dokonce i tematické fitko, vše v duchu Universal.  

Když se tím vším probrodíte dostanete se ke vchodu a uvidíte obrovský nápis UNIVERSAL na železné zeměkouli. Od ní se táhne červený koberec, jak na předávání Oscaru až k hlavní bráně. V tu chvíli se cítíte, jako nějaká filmová hvězda. Tento pocit si však můžete nechat zkazit frontou na lístky, proto doporučuji koupit lístky předem.Za prvé na lístkách koupených dopředu ušetříte. Já ušetřila 20$ a to jsem je koupila necelé dva týdny předem. Dále nemusíte čekat žádnou frontu a věřte, že i v týdnu je tato fronta dost dlouhá. Pokud přemýšlíte, jaký den zvolit, tak vstupenky v týdnu jsou levnější než o víkendu a v pátek a taktéž návštěvnost je v týdnu o něco menší. Proto jsem zvolila čtvrtek.

Já se dobrodružství nebojím, a když někam chci, vydám se tam klidně i sama. To, že jsem se vydala sama do zábavného parku UNIVERSAL se mi hodně vyplatilo. Jako single rider často přeskakujete ty obrovské fronty na atrakce. Takže jsem například na Bradavice čekala jen 30 minut.  Pokud tedy netrváte na tom, že na atrakcích budete sedět se svým kamarádem, láskou, rodinou, tak řekněte, že jste single rider a ušetříte čas a v podstatě i další peníze, protože jste si nemuseli kupovat fast pass. (btw navíc se vám může stát, že Vás stejně šoupnou spolu)


Nyní, když už jsem nakousla Bradavice, Vám povím o úžasné části, která se jmenuje Harry Potter! Tuhle část jsem si absolutně užila. Už z dálky Vás oslní replika Bradavic. Do uší se Vám line klasická hudba z HP a všude kolem vidíte kouzelné obchůdky, kam se chcete podívat. Atrakce v Bradavicích není jen obyčejná prohlídka kouzelnické školy, ale ta nejvíc božská atrakce ze všech. Když projdete část bradavic, dostanete se ke kouzelníkům ze všech kolejí, kteří Vás usadí na horskou dráhu, která je otočná ze všech úhlů, jelikož je přidělaná nad vaší hlavou.
Poté co projedete Nebelvírem uvidíte Harryho, který Vás na koštěti uvítá. Poté přibude i Hermiona a Ron. Celé dobrodružství všech dílů prožijete v několika minutách a je to absolutně boží. Jelikož krom 5D projekce, která běží ze všech stran, se dočkáte i filmových efektů a figurín, které Vám budou připadat jako živé. Pokud po této atrakci budete mít chuť na trošku dalšího adrenalinu, tak se vydejte na Fénixovu horskou dráhu, která je venku u Hagridovo chýše. Před všemi atrakcemi jsem samozřejmě nevynechala Butter Bear (máslové pivo) v klasickém provedení s ledem. V horkém letním dnu byl tento nápoj skvěle osvěžující. Chuť byla hořko – sladká a samozřejmě bez alkoholu.


Poté jsem se vydala do země Mimoňů a jedním jsem se  i stala. Musím říct, že to byla skvělá sranda. Pokud jste někdy viděli Mistra Beana ve městě, tak si vzpomeňte na tu scénu na atrakci 4D kina. Něco takového Vás tam totiž čeká. Mě se v této částí samozřejmě nejvíc líbil růžový dům FOR GIRLS. Prostě sladké.

Pak nastal čas oběda, a tak jsem se vydala směr do země Simpsons. V této části se nachází Crusty Burger, hospoda U Vočka, Lard Lad Donuts a další. Všude kolem Vás jsou i obyvatelé Springfieldu plus atrakce Crusty park.


Po obídku jsem si zašla odpočinou do WaterWorldu. Ve WaterWorldu jsem viděla úžasnou vodní show s těmi nejvíc TOP efekty. Například když přede mnou spadlo hořící letadlo a protrhlo zeď, tak se mi zatajil dech. Proto se tato show koná také jen jednou za hodinu.


Přehlídku filmových efektů najdete taktéž ve dvou dalších budovách. Témata se však mění podle toho, jaké filmy frčí nebo jsou nové v kinech. Já třeba měla to štěstí a zažila jsem Jurský park.


Avšak opravdu nejsilnější zážitek, který mi rozproudil krev v žilách a já měla pocit, že mi vybuchne hlava a ruce se snad nikdy nepřestanou třást, byl na atrakci WALKING DEAD! Popravdě jsem hrozný strašpytel a ani jsem tam nechtěla jít, ale viděla jsem maminku, která nesla svého malého syna na ruce a šla přímo na atrakci.
V tu chvíli jsem si řekla, že když může ten malý kluk, tak to dám taky. U vchodu jsem však potkala tuhle maminku, která si to rozmyslela a šla ven. Pro mě už bylo pozdě.
Světla blikala, všude byla krev a hned jsem uviděla dveře na zámek, ze kterých se soukaly ruce. V tu chvíli, když mi řekli single rider jsem fakt nadšená nebyla, tady se totiž single rider opravdu nevyplatí. Jdete totiž první jako vedoucí sedmi členné skupiny.
Sebou jsem dostala čtyři chlapy jako hora a pána z Vietnamu s jeho malou dcerou a o něco starším synem.
Jakmile mi u hlavního vchodu řekli: „Let’s go,“ věděla jsem, že je zle. Chvíli jsem šla a už ze strany mě chytil zombii. Nejen, že jsem zakřičela, ale můj reflex zařadil okamžitou otočku a já mu dala pěstí. Samozřejmě jsem byla tak vyplašená, že mě omluva nenapadala a já začala utíkat.
 Na úprku jsem potkala dalšího zombie a tak jsem se otočila a běžela zpět, což mě donutilo najít mou skupinu. Poté ze strany vyskočil další zombií a místo infarktu jsem skočila na jednoho z mužů a chytla ho za paži a ruku. Muže to pobavilo, protože se místo křičení začali smát. Já se tedy zařadila za ně a myslela jsem si, že mi to pomůže a já toho tolik neuvidím. Vůbec to nepomohlo! Bylo to ještě horší a myslím, že ta holčička za mnou křičela už jenom proto, že jsem křičela já. Když jsem se na ní otočila, tak i její tatínek měl v očích smrt. Když jsme poté konečně našli chlápka s pistolí dostali jsme se ven.
Venku jsem krom klepavky začala natáčet i video a pohled na něj je fakt vtipný. (brzy na youtube)
Když jsem se trochu uklidnila a začala se smát, tak jsem si vzpomněla, že jsem nevypla go pro kameru v kabelce. Sice záznam ukazuje černo, ale zvuk Vám dokáže, jak moc jsem měla srdce v kalhotách.

O parku bych Vám mohla vyprávět celé hodiny. Bylo opravdu skvělé tam být a já na to nikdy nezapomenu. Nejlepší, co Vám totiž může život dát jsou zážitky a já budu životu vždycky vděčná za můj zatím nejlepší trip v životě. Takže děkuji za LA a vše, co sem tam prožila. Nikdo říká už to pust z hlavy, ale sakra byla jsem ve třech studiích, potkala svůj největší vzor Rihannu, viděla místa z La La Landu a všechno pro mě bylo kouzelné.

Už pro mě není těžké o tom psát, protože si uvědomuji, jak moc velké štěstí jsem měla. Nemělo to být něco napořád. Není velká šance žít v LA, ale život mi dal ten dar, že jsem tam vůbec mohla být.

Takže věřte ve své sny, něco pro ně udělejte a uvidíte, že se vyplní.

Vaše Jeina


P.S. Příště se těžte na MALIBU!
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.