DREAM BIG CONFERENCE MARIE CLAIRE _ BOŽÍ DÁVKA ENERGIE

Na tuto konferenci jsem se těšila už dlouho. Vstupenku jsem si pořídila v předprodeji mezi prvními. Čekala jsem déle než měsíc a toto úterý jsem se konečně dočkala.


Moje první konference Marie Claire začala již v osm ráno registrací. Konference probíhala v Sasazu v části, kde se nachází klub. Pokud jste tam někdo někdy byl, tak víte, že největší plochu zabírá taneční parket, který byl zaplněn vyvýšeným podiem a židlemi bílé barvy. Nad parketem se vznášela papírová oblaka a všude svítila světla. Kolem parketu zůstali tradiční gauče na odpočívání. Bary byly plné sladkých i slaných pochutin a na každém rohu se na Vás usmíval číšník, který se ochotně ptal, co byste si dali k pití.

Nad bary je z každé strany druhé podlouhlé patro, které vypadá jako runway. Tam jste mohli nalézt sponzory. Koutek značky Tous, MEXX, Sephora, Vichy, ECCO, H&M a další. Mohli jste se tedy nechat nalíčit, učesat, nechat si poradit s oblékáním a také jste si mohli všude zasoutěžit. Já sice nic nevyhrála, ale odnesla jsem si spoustu fotek z INSTAXU.

Na každého účastníka konference čekala na židli taštička s překvapením. Já v té své našla dva časopisy Marie Claire, Tous zápisník, tužky, spoustu vzorečků značky Vichy a Sephora, Tous taška a Tous stojan na šperky, který se mi opravdu moc líbí a hodí.Potom, co jsem se stihla seznámit s několika ženami, jsem se s jednou konečně usadila do první řady, kde jsem měla dané místo. Na podium už v tu chvíli vyskočil moderátor Evropy 2 Petr Říbal. Seznámil nás s aplikacemi dne, které jsme využívali na otázky a hlasování. Rovnou jsme i vyzkoušeli aplikaci na otázky. Vzhledem k tomu, že tato konference byla spíš pro ženy, vypadaly podle toho i otázky. Největší počet like získala otázka: „Jste svobodný?“ Odpověď do mikrofonu: „Možná,“ asi podle toho, kdo se ptá.

První přednáška mě hned nadchla a namotivovala. Vedla jí Pavlína Zychová. Tato žena je hnacím motorem startupu MyStay a já chápu proč. Začala s odpočítáváním sekund na obrazovce, které měly symbolizovat, kolik vteřin jí zbývá do konce života. Poznamenala, že každou z těchto vteřin si chce užít a my bychom si ty své měli užít také.
Dala nám několik rad, co udělat a čím se řídit každý den, abychom si splnili sny. Její tajemství často spočívá ve dvou slovech. Ty slova jsou FUCK IT! Tím nejen pobavila, ale měla i pravdu. Občas prostě potřebujeme zahodit starosti a pochybnosti, protože na to v životě není čas. Vyrazila mi dech, když po nás chtěla, abychom jí poslali sms se svými sny a slíbila nám, že za půl roku nám na tuto zprávu odepíše. Já jí tu sms samozřejmě napsala a jsem zvědavá, jestli mi odpoví. Tou smskou jsem si však slíbila, že udělám vše, abych jí mohla napsat: „Já to dokázala!“


Po ní naskočili na stage Czechitas. Kdo by je neznal, že? Ženy, které boří svět v programování, a to nás také 60 minut učili. Díky nim jsme se naučili kódování, které je v dnešní době potřebné k vzniku webové stránky, která Vás může prezentovat místo životopisu. Popravdě nikdy předtím bych neřekla, že to dokážu.Kdo mě dále zaujal je jasné. Jedna z mých nejoblíbenějších bloggerek. Nikdy bych neřekla, že ji doopravdy potkám. Jde o Tiany Kiriloff. Tato belgická bloggerka je zároveň byznysmenka. Napsala čtyři naprosto úžasné a odlišné knihy o módě a navíc je matka tří holčiček. Na podiu vypadala jako živá panenka. Měla růžovo-stříbrné šaty, které si sama navrhla, své vlasy natočila do jemných vln a díky nim ji vyniklo ombré a ohromující byli taktéž její bílé kožené kotníkové kozačky, který byli skvělým kontrastem k šatům. Byla absolutně úžasná. Její angličtina byla brilantní a byla jak Američanky, které jsou pořád pozitivní. Výčet toho, co všechno dokázala mi otevřel pusu. A její tajemství? Nebojí se požádat o pomoc, podle ní to opravdu není ostuda, a to jsem si poprvé uvědomila i já.Další blogerky byla Tereza in Oslo a holky z A cup of style. Tyto blogerky již znám a Terka mi dvakrát přednášela u Ejvi.

Tím byla ukončená první část a nás čekal úžasný oběd od Sasazu. Catiring sasazu je báječný. Výtečné byly třeba kachní rolky, rýže s kari omáčkou, kokosové tiramisu či pyré z manga.

Po dobrém obídku jsme jeli s předáváním energie dál. Přišla totiž mladičká Zuzana Vuová, která pracuje pro OSN. Poučila nás o syndromu podvodnice což znamená, že si o svém úspěchu myslíte, že je jen omyl.

Božskou dávku energie nám dala i koučka Kristin Laronca Parpel. Která umí velice dobře česky, což jsme se dozvědili, když nám odpovídala na dotazy. Tato výjimečná žena umí nakopnout opravdu každého. Je osobní koučka, ale bere si na starost i podpůrné skupiny pro ženy ať už s vážnou nemocí či týrané. Její poslání je podle ní šířit radost, správnou energii, inspirovat a motivovat ostatní. Podle jejího výstupu, má pravdu. Každý z nás má nějaké poslaní a díky ní jsem objevila to své. BTW její manžel je čech a jsou spolu 25 let.Srdcový proslov pro mě měla i Kateřina Borovská, která si zasloužila i největší potlesk. Pořád jsem s ní musela souhlasit. Mluvila o feminismu a o tom, jak moc se nafukuje.  Spoustu žen si podle ní přeje být samostatné a úspěšné a ona toho dosáhla. Nyní, když bude mít štěstí si půjde pro významnou manažerskou cenu. Díky tomu si však uvědomila, že sice vyhraje cenu, ale u stolu bude sedět sama. Nabádala nás, že je fajn mít do třiceti úspěch a kariéru, ale přitom nesmíme zapomínat budovat vztahy. Máme si vážit rodiny, přátel a trávit s nimi čas. Je důležité mít k sobě toho životního partnera, s kterým se můžete podporovat. Moc s ní souhlasím. Byla první, co řekla i tuhle stránku úspěchu.

Na konci nás čekal už finální koktejl a jednohubky. Výborný byl třeba tatarák z lososa na hořčicové omáčce.

A to byl cca tak celý program, který byl opravdu báječný a inspirativní. Pokud bude tato konference i příští rok, tak Vám vřele doporučuji jí navštívit. Já si díky ní udělala plán k dosažení svých snů, srovnala jsem si v hlavě, co chci a utvořila si životní představu či tzv. můj plán. Uvědomila jsem si jaká jsem, a že se můžu mít ráda. Dostala jsem spoustu typů pro podnikání a celkově pro pracovní život. Plus navíc mám tolik pozitivní energie na rozdávání a vím, že teď už pořád mám motivaci a vím kde sbírat inspiraci.


To je jen tak zkráceně. Co se týče mých snů a mého plánu, chystám o tom několik článků, protože by Vás to mohlo na vést na vaši cestu za sny a mě to může rozšířit obzory a najít ty, co sní ve velkém jako já.

Nebojte se tedy snít a jít si za svými sny, i když Vám lidé kolem říkají, že to nedokážete, nebo že jste naivní, protože těmto úspěšným ženám, to také ostatní říkali a koukejte, kde jsou teď. Když to dokázaly ony, my ostatní můžeme taky, jen si musíme být jistí tím, co chceme a jak to chceme.

Vaše Jeina

Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.