Krátký článek ze života – o focení, stydění a postavě

   Dříve mě focení tak moc bavilo, že jsem byla schopná pro krásnou fotku udělat vše.

Například jsem vlezla do rybníku, který byl plný bahna, ale všude kolem byly krásné lekníny a já měla bílé spodní prádlo. Tak se řeklo, že by to mohl být super kontrast. Tak jsem do toho šla. Aby ta fotka byla krásná, šel do vody i pan fotograf a toho jsem si moc cenila, protože jsem věděla, že to bude stát za to.
    
   Tenkrát jsem se za sebe ještě nestyděla. Bylo mi jedno, že fotím ve spodním prádle. Byla jsem spokojená se svou postavou nebo jsem o ní minimálně tak moc nepřemýšlela. Všechno se, ale později změnilo. Samé vážení, diety, cvičení (které jsem neměla moc ráda), pláč, přísnost, detoxy a samé kraviny. Možná si vzpomínáte na článek, kde jsem se přiznala k anorexii a bulimii. Ano všechno tohle tomu může předcházet. Stačí, aby se Vám někdo posmíval, měl pichlavé narážky a nedej bože, pokud je to ještě k tomu Vaše drahá polovička. V tu chvíli vezměte raději nohy na ramena, protože je to milionkrát lepší než si ničit zdraví.
   
   Když se poté dáte dohromady, tak máte v sobě stejně malou škatulku, která občas zapne maják a zase začnete s otázkami na způsob: „Nejsem tlustá? Neměla bych zhubnout?“ Poté přichází příkazy: „Žádné sladké! Tohle už si nedám!“ A na konec to končí pochybnostmi: „Nezvládnu to, protože jsem tlustá. Na toho nemám, protože chce určitě hubenou.“ Ať už Vás Vaše skřínka trápí jakkoliv, tak jí řekněte ZALEZ.
 
    Já o tom přemýšlím nyní takto, pokud mám jen jeden jediný život, tak bych si ho měla užít se vším všudy nebo snad ne? Pokud chcete něco ochutnat, tak to udělejte. Dělejte sport, co Vás baví. A pokud jsi holka a jde o kluky mám jednu otázku: „Vyhodil tě už někdy někdo z postele?“ Vím, že ne. Jakmile se svlékneme, kluci vidí výhru a je jim jedno, jestli máš nějakou tu nedokonalost, ba naopak. Znám kluky, kteří v nedokonalosti vidí krásu. Znám kluky, kterým se nelíbí vychrtlé či vyhublé holky a dávají přednost prsům, zadkům a širším bokům. Znám i jednoho, co řekl že jsou modelky Victoria Secret hnusný, právě kvůli postavě.

   Ne každý chce mít v posteli vyrýsovanou fitnesačku či modelku. Navíc dívky, co drží celoživotní dietu si nemůžou s klukem vychutnat malé radosti života. Třeba Popcorn v kině, večeře v restauraci, poznávání nových dobrot na výletech či v zahraničí nebo si vzpomeňte na scénu z The Notbook, kdy Ryan a Rachel dávali jeden druhému zmrzlinu na obličej a slízli jí. A tím určitě nekončím.

    A jak to dávám já? Co se týče sportu, tak ráda tancuji a na tancování během sezóny chodím. Dále ráda cvičím ve fitku a mám ráda běžecké pásy, ale k těm potřebuji dobrou hudbu. Nyní jsem měla od cvičení pauzu. V LA jsem si spíš užívala, než cvičila a nyní jsem v Praze nová, tak fitko hledám, ale už jsem byla běhat na náplavce a doufám, že se naučím běhat správně.
   
A strava? Začínám si vařit sama, to je také součástí nového bydlení. Často si připravuji zdravou stravu, protože ji mám ráda. Miluji zeleninu a ovoce, ale nepohrdnu také nějakou tou dobrotou. Miluji red velvet cake a neumím si představit, že bych si ho už nikdy v životě nedala. V létě mám ráda zmrzlinu. Miluji také italskou kuchyni a sushi bych klidně dala každý den. Snažím se tedy jíst 5x denně v normálních dávkách a když se tam objeví něco nezdravého, tak se mi svět nezboří.

  Jasně moje skřínka neumí být z ticha. Často se ozývá a často si nadáváme a já jsem z ní nešťastná a dokonce mě i občas porazí. Já mám z ní pak akorát depky a pochybuji o sobě, ale pak mi zase zasvítí sluníčko a já to nějak dám. Už rok jsem se nevážila a taky to nemám v plánu dělat. Vím, že mé tělo je zdravé, a to je pro mě to hlavní. A pokud Vás zajímají kluci, mě ještě žádný z postele taky nevyhodil a věřím, že ten pravý mě bude milovat kvůli charakteru, duši a mému chování a ne kvůli  tělu.


Vaše JeinaTags:

Share:

4 komentářů

 1. Krásně a hlavně pravdivě napsáno. Mám z toho radost :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkně řečeno. Bohužel i já se s takovou minulostí a pocity ještě někdy peru. Už to ale není tak zlé. Sport mě baví, jím zdravě ale ještě pořád mám někdy takové ty nesmyslné a nelogické myšlenky... Ale bojuju. Díky za článek. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Š

  Corculum | Stepanka_T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mnohokrát za přečtení a reakci. Rozhodně v tom nejsi sama. Myslím, že je nás o dost víc. A chápu tě. Je to dost nekonečný příběh. Si moc statečná, že si se s tím vypořádala a bojuješ. Si skvělá.

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.