Co ochutnat v LA! - Kavárny a sladké

    Los Angeles je krom filmového města také městem zdravé stravy, ale pořád je to Amerika, takže i příznivci fastfoodu a sladkého si najdou své.

    Já jsem ochutnala trochu z obojího světa. Zdravého i nezdravého, a tak Vám přináším list těch nejlepších dobrot, co jsem v LA ochutnala. Kdybych však vypsala vše na jednou, tak Vás to rozhodně nebude bavit a z obrázků byste dostali chuťoví šok, takže jsem se rozhodla, že tento článek rozdělím na dvě části.  První část jsou kavárny, cukrárny, no zkrátka sladké a v části druhé se můžete těšit na restaurace a doporučení, kde jídlo kupovat. Tak jdeme na to.


     První, k čemu se Vám musím přiznat, je můj milovaný Starbucks. Starbucks vznikl v USA a můj nejoblíbenější spisovatel John Green občas ve Starbucks i píše, a tak jsem tam prostě párkrát zajít musela, ale přiznávám, že nejlepší kávu jsem samozřejmě našla jinde.
   

     Nejlepší kávu si můžete vychutnat v Alfred Coffee. Alfred má dohromady hned tři pobočky, které jsou blízko u sebe a všechny se nachází na Melrose. Každá Alfred kavárna se však liší nabídkou a designem. Já zvolila tu klasickou, a to je samozřejmě první tradiční pobočka. Před touto pobočkou se nachází na zemi nápis: Dear heart why him? A jakmile zvednete hlavu uvidíte po pravé straně slavnou LOVE zeď a po levé straně nápis Better latte than never. Uvnitř kavárny na Vás zasvítí nápis But First Coffee, a to se mi prostě moc líbilo. Ze všech stran na Vás prostě srší originalita.
     Obsluha v této kavárně je úžasná. Všichni jsou ochotní Vám poradit, vše ukázat, vysvětlit a díky tomu je v kavárně přátelská atmosféra. Já si na doporučení zvolila ledovou kávu s kokosovým mlékem a mandlemi. Byla to absolutní bomba. Lepší kávu jsem v životě nepila. Prostě úžasný kofeinový zážitek.
     U kaváren se teď na chvíli ještě zdržíme. Pokud máte rádi seriál Friends, tak si určitě vzpomínáte na kavárnu Central Perk. Vydejte se v LA do Warner Bros. Studia a na konci si užijete nejen studio s touto kavárnou, kde se Přátelé opravdu natáčeli, ale také repliku kavárny Central Perk, která opravdu funguje.
     Já si ji opravdu velice užila, protože je prostě boží sedět v seriálové kavárně. Moje doporučení je rozhodně posedět si tu u ledového čaje a Red Velvet Cupcaku. Tento Cupcake je opravdu obrovský, jeho velikost je jak tři pěsti vedle sebe, a tak Vám chvilku zabere ho sníst. Já tu strávila krásné odpoledne a užívala si filmovou atmosféru. Pro mě to byl obrovský zážitek i po stránce filmové a moc mě to inspirovalo. Byla jsem tak šťastná, že tam mohu být, ale o tom zase jindy.


     Pokud preferujete spíš cukrárny než kavárny, tak mám jednu božskou cukrárnu, kde se díky dezertům budete cítit jako v nebi. Jde o cukrárnu The Milk, která se opět nachází na Melrose. Melrose je moje oblíbená ulice, která je plná umění a dobrého jídla, takže mě nepřekvapila lokalita této cukrárny.
     Když do cukrárny poprvé vejdete, tak nevíte, kam dřív s očima a budete mít chuť dát si úplně všechno. Popravdě teď trochu lituji, že jsem to všechno nestihla ochutnat.
     Tato cukrárna se proslavila hlavně pro své Ice Cream Sandwiches. Na jednom takovém jsem si pochutnala i já. Ice Cream Sandwich se tu skládá z obrovské makronky a místo klasické náplně, která se nachází uprostřed, je ve středu zmrzlina a poté se tato dobrota ještě obaluje v posypu či polevě. Ještě teď mi naskakují sliny. K této lahůdce jsem si ještě přidala shake s burákovým máslem, které mimochodem miluju.
   

     Teď se vrátíme zpět do studií, protože je Vám úplně jasné, co jsem nesměla vynechat v Universal studiu. Je to jasné a lehké jak facka, pokud milujete Harryho Pottera. Ano je to BUTTERBIER!!!!!!
      Absolutně úžasný osvěžující drink bez alkoholu. (To je jasný, není mi 21 :D) Pěna tohoto piva chutná jak karamel a přitom nápoj samotný je lehce slaný, což společně tvoří dokonalou kombinaci chutí. Navíc Vás při obrovském vedru, které v LA vládne, krásně ochladí, a i kdyby Vám to nechutnalo, tak to stejně vypijete, protože to pil i HARRY POTTER! Jako bonus si ještě můžete udělat fotku nápoje a v pozadí budete mít Bradavice. Další dobroty Harryho mám zatím doma ve skříni a čekají na otevření.


     Teď trochu té zdravé výživy. Absolutně nejskvělejší fitness obchod se nazývá BodyEnergyClub, který se nachází na Hollywood Boulevard, Jídlo si zde můžete vychutnat a také vzít domů. Já se tu zamilovala do ledových proteinu, které byli ve formě smoothie či shaku a právě tady jsem propadla kouzlu fitness burákového a mandlového másla.   A nyní trochu Francie v LA. Kdo sleduje mé instastories, tak už ví, že Beverly Hills jsem se stavila v úžasném obchodě/cukrárně LADUREE. Kromě makronek a dárků pro rodinu, jsem si zde koupila i úžasnou zmrzlinu, která v sobě ukrývá makrónku. Pokud jsem si někdy myslela, že jím tu nejlepší zmrzlinu, což jsem si nejspíš myslela v Miláně, tak právě tahle LADUREE zmrzlina mě vyvedla z omylu. Kombinace sladké makronky a vodové jahůdkové zmrzliny byla jednoduše božská a popsala bych ji také jako luxusní, což s ohledem na lokalitu není překvapující. Klobouk dolů Francouzi! A samozřejmě InstaDesign je velký plus. :D
    A co je pro dnešek poslední? Zkuste přemýšlet se mnou. Co za sladkost Vás napadne, když se řekne Amerika? Ano, jsou to donuty, avšak toto klišé jsem pojala trochu jinak. Pokud máte rádi RAW food, tak teď tu mám něco pro Vás. Absolutně neobvyklí a originální RAW donut, kterému se přezdívá Fonuts. Na první pohled nepoznáte, že se od klasického donutu nějak liší, rozdíl poznáte až při prvním kousnutí. Právě k tomuto jídlu jsem byla lehce skeptická, protože jsem si nedokázala představit, jak se takový RAW donut připravuje a po pravdě to nevím do teď, ale musím říct, že jsem si dost pochutnala. Měla jsem Fonuts s jahodovou příchutí a vychutnala jsem si ho na venkovní zahrádce, která má výhled opět na slavnou ulici Melrose a to přímo na slavnou Pink Wall. Nebudu Vám však lhát, na klasiku tento fonuts prostě nemá.Tak co z toho byste rádi ochutnali ?

P.S. V Americe je asi největší trend Organické jídlo a pití. Do teď jsem moc nepobrala proč a v čem je ten rozdíl. Organické kávě jsem tedy dala příležitost jednou, avšak mi moc nezachutnala, ale energii aspoň dodala, ale přece jen je jeden rozdíl, který najdu i já a tím rozdílem je obrovská předražená cena.


Vaše Jeina


Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.