Zase se to podělalo – láska, sny, život – články od srdce jsou zpět - THUNDER

           Název asi poví za vše, že? Je tu zase další článek od srdce. Pokud se divíte, jak je to možné, když poslední článek byl o lovestrory, tak Vám musím odpovědět, že to do háje sakra nevím. Vycházím tedy z dalšího boje s novými šrámy, ale tentokrát již chytřejší.
            Včera večer jsem po tom děsu, přemýšlela o slovech Carrie ze Sexu ve městě. Konkrétně o jedné větě, která zní takto: „Je možné, že žena má na muže jen určité množství slz a když toto množství vyčerpá, tak už prostě pro muže plakat nemůže?“ Včera jsem se totiž nejdřív cítila smutně, ale poté jsem cítila vztek a pak už nic. Avšak není, tak důležité, co se stalo jako, co mi to přineslo.
          Vždycky jsem věřila na nekonečnou lásku. Věřila jsem, že když se muž zajímá o ženu a připraví ji třeba večeři, tak že to pravděpodobně myslí vážně, pokud Vám tedy něco nepověděl předtím. Myslela jsem si, že když Vám muž lichotí, tak že to myslí upřímně a líbíte se mu, ale víte co? Někteří muži používají opravdu slova a činy jen k tomu, aby Vás dostali. Nemyslím konkrétně do postele. Myslím, že vznikla nová soutěž moderní doby a nám se o ní zapomnělo říct.  Hra spočívá v tom, že čím více žen se do muže zamiluje a je jím poblázněno, tím větší borec daný muž bude. Samozřejmě, že nebude.  A já bych sama sebe označila za naivku a možná až i husu.
          Pokud se říkáte, že tito muži musí mít výčitky, když se takhle chovají, tak Vás zklamu, protože je opravdu vůbec nemají. Ještě Vám tu pravdu klidně napíšou a dodají: „Já myslel, že to chápeš.“ To tedy pardon, ale co takhle varování předem, protože v tu chvíli by se nic nestalo.
          Abyste pochopili situaci potřebujete vědět trochu z děje. Stephan, kterého znáte z půlky příběhu, který nevím kdy dovyprávím kvůli aktuální situaci, měl přítelkyni. Ta mi napsala, že potřebuje vědět pravdu, jestli se něco mezi námi stalo. Do doby, než mi napsala jsem neměla ponětí, že tato dívka existuje. Samozřejmě jsem se před tím ptala, jestli má holku, když však někdo řekne ne, tak už se v tom nepitvám. Té dívce jsem nemohla lhát a cítila jsem se jak idiot, takže jsem jí řekla pravdu.
         O několik hodin později se mi ozval Stephan, proč jsem ji to napsala, jestli jsem ji chtěla ublížit a co se mnou sakra je. ANO, SE MNOU. Ani na chvíli nepřemýšlel, že mě se tím ublížilo taky. Ani na minutku nepřemýšlel, jak jsem se cítila, když mi oznámila, že je jeho přítelkyně. Nejdřív sem si říkala, že jsem ten nejhorší člověk na světě, že jsem prostě měla lhát, že mu na ní nejspíš zaleží, ale na jejím místě bych chtěla vědět pravdu. Vy snad ne? Kdybych však věděla, že ta dívka existuje, nezačnu si s ním nic. Což by bylo lepší, protože bych se vyhnula zprávě, ze které mi oči div nevypadli z důlků, avšak jak jsem již řekla, bylo to potřeba, protože teď mám oči do kořán.
         Zeptala jsem se tedy Stephana, jestli jsem ji snad raději měla lhát a on mi pověděl, že ji potkal taky v LA, a že spolu nikdy nechodili, že ona to nepochopila. A teď se podržte, nyní přijde to nejlepší. „Ty i ona jste byli prostě něco, co se stalo. Chci si užit LA naplno, takže když dívka projeví zájem, tak se to prostě stane.“  BTW já nebyla první, kdo přicházel. „Nikdy jsem nechtěl nic SERIÓZNÍHO.“ Ano opravdu použil toto slovo. Nevěděla jsem, že láska může být seriózní. „ Takže jsem nikdy nikoho nepodváděl. Prostě jsme měli něco magického. Když jsem tobě nebo jí, řekl že tě musím vidět znovu, nebylo to jako vidět tě kvůli tomu, že s tebou chci být.“ A teď přichází třešnička na dortu. „Ale můžeme si dál psát, můžeš za mnou jezdit, spát u mě, užít si víkend se vším všudy, ale nic víc.“ V tenhle moment jsem si uvědomil, že já nejsem ta špatná. Možná ani on není špatný, jen máme každý jiný názor na lásku a odlišný život a pohled na něj. On nikdy necítí nic a já v lásku věřila, a tak do ní vkládala vše a prožívala ji plnými doušky. Možná mám ještě pochopení, když si někdo s někým začne, předem mu řekne pravdu a ti dva se scházejí, ale ne kvůli lásce a jsou dohodnutí. Nemám však pochopení pro lži a motání hlav dívkám. Prosím chovejte se hezky a říkejte hezké věci, když to opravdu myslíte vážně nebo jednejte na rovinu a děvčata ne vždy je vše takové, jaké to vidíme. Takhle se přece nikomu neublíží, ne? Já totiž fakt do háje nechápu, co z toho mají. Jasně hezký zážitek, ale nepotřebuji opakovat ty konce, kvůli hezkým zážitkům? Myslím, že ne. Stačí mi jeden, ale opravdový. Dívka může dát vše a chtít jen od muže čas. Muž může dát čas, ale jen do doby, dokud se mu chce nebo se mu to hodí.
         Co z toho vyplívá? Jsem naivní a stupidní. Lze s tím však zatočit. Dvakrát jsem byla šťastná sama a dvakrát to někdo zničil a ukázal mi, jak krásné je s někým být a trávit s ním čas.  Z tohohle jsem unavená a znechucená, protože konec to má vždycky stejný. Buďto zlomené srdce a zklamání, které přijde rychle jako strhnutí náplasti nebo postupné týrání tím, že muž odchází postupně, neodpovídá, dělá, že nic a snaží se ztratit a vy ze sebe děláte do nekonečna idiota a doufáte, že se přece jen ozve a znovu ho uvidíte, protože ho stále i přes to všechno vidět chcete a milujete ho.
        Už v nekonečnou lásku nevěřím. Neříkám, že neumím milovat, umím a když se to stane udělám všechno, ale tomuhle se chci, co nejvíc vyhýbat. Jsem opravdu vyčerpaná, že se seberu plním si sny a muž je sfoukne. Vždyť já žádného nepotřebuji. Žádné schůzky, rande, psaní, nic. Potřebuji s tím přestat. Tuhle část svého života bych tedy nazvala Thunder, což je důvod si tu písničku od Imagine Dragons nyní přehrát.
       Co tedy teď? La La Land pro mě nekončí a měním ho a prožít ho můžu kdykoli, kdekoliv a klidně i sama. Láska, kterou tento film ukrývá, mě sakra nikdy nepotká, ale ten film tu vždycky zůstane a bude hodně znamenat. To však neznamená, že si nemůžu splnit sny, jako si je Mia i Sebastian v tomto filmu splnili.
        Už nebudu snít žádné malé a krátkodobé sny, začnu myslet ve velkém a plnit si své obrovské sny. Když mi někdo řekne, že na to nemám nebo že to nedokážu, tak mi to bude jedno. Já totiž můžu všechno a cokoliv jen já chci. Nikdo mě už nezastaví. Založím si box plných snů a všechny je splním a budu přidávat další. Jediný člověk, co může splnit mé sny jsem já. Já si mohu dát všechno a nezáleží na tom, zda jsem sama nebo s někým. Začnu ve svém životě riskovat a přivítám adrenalin. Nebudu řešit, co si o mě myslí ostatní, protože z toho by se jeden zbláznil. Už si nebudu vyčítat, když si zamlsám a budu zkoušet nové věci. A to všechno mi přinese absolutní spokojenost. Zastavit se můžu jen já sama, takže si raději zvolím nešlápnout na brzdu, ale na plyn.
   Je to hlavně můj život a s tím bych měla počítat.

     Divíte se, že mi je 20 a myslím takhle? Nedivte se věk je jen číslo a záleží na tom, co si prožijete a každý prožitek je v našich životech důležitý. Každý máme svoje. Někdo toho má víc, někdo míň, ale to vše nás ovlivní. Někdo to však v sobě dusí a někdo pouští ven. Já to pouštím ven, protože věřím, že v tom nejsem sama a vím, že to je mou součástí.
     Tohle všechno, co se děje mi totiž díky tomu dává smysl a lekce. Vážím si všeho, co se mi přihodí, ať už je to to pozitivní či negativní, protože to tvoří mě a já se za sebe nechci a nebudu stydět a ostatní si můžou myslet, co chtějí. Můj život, má rozhodnutí, mé následky a výsledky.
    Když se cítím a vidím to takhle, tak jsem zvědavá, kam až jednou dojdu.
Co myslíš mé budoucí já? Jaká budu třicítka. Nemůžu se toho možná dočkat, protože to bude za 10 let a já budu mít 10 let zkušeností navíc a ani na minutku mě nyní nenapadá, že můj příběh bude mít špatný konec. Naše příběhy můžou mít konec takový, jaký si vybereme.

Vaše Jeina

P.S. Miluj sebe, miluj život a miluj ty, co tě milují.Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.