Santa Monica and Venice Beach

 Dvě absolutní klasická místa v Los Angeles, která prostě nesmíte za žádnou cenu vynechat jsou Venice Beach a Santa Monica. Tyto místa zvládnete navštívit za jeden jediný den, jelikož jsou opravdu blízko u sebe.

 Já jsem se na tyto místa vydala společně se svou kamarádkou Suzanne (moje milovaná Pařížanka). Tento den jsme si velice užili. Náš program začal samozřejmě v autě, které jsme si zavolali přes aplikaci Uber.
  Zvolili jsme Uber, protože jsme chtěli ušetřit čas. Pokud totiž bydlíte v Hollywoodu, tak cesta veřejnou dopravou trvá na Santa Monicu něco přes hodinu. Cena veřejné dopravy je 1.75$, takže levná varianta, ale časově náročná.
 Pokud se vydáte na cestu s řidičem od Uber, tak jste na Santa Monice za 30 min cca, plus se ještě v autě jako my můžete prospat. Samozřejmě cena je o dost vyšší a záleží také na čase, kdy se na cestu vydáte.  My se vydali na cestu brzy ráno, takže nás cesta stále 8$ na osobu, což je poměrně slušná cena pro dvě osoby.  Uber nás vysadil v samotném srdci Santa Monica a to na hlavní ulici Third Street Promenade. Tato ulice je plná pouličních umělců, a tak si můžete vyslechnout písně, jako například Pretty Women. Díky této písni jsem si připadala jako ve filmu, jelikož se můj outfit skládal z černého klobouku, černých šatů a podpatků. Přišla jsem si trochu jako Julia Roberts, v momentě kdy jsem dostala pár lichotek k mému outfitu na ulici.
Přesně tohle je jedna z věcí, kterou na Americe miluji. Pokud se totiž vyparádíte, tak Vás na 99% někdo cizí pochválí, ať už muž nebo žena. Všichni jsou tak milý a chtějí si povídat, a to je tak úžasné, neumím to ani slovy vyjádřit. Milá slova Vám totiž udělají radost a poté můžete s úsměvem poděkovat nebo také chválu oplatit a na zemi je hned více sluníčka.


 Na této promenádě jsme také trochu nakupovali. Já si koupila krásné bílé šaty s růžemi v obchodě Forever 21 a princeznovské střevíčky značky ALDO (miluju ALDO úplně nejvíc, boty od nich jsou pohodlné, vydrží dlouho a v botách od ALDO jsem procestovala LA). Suzanne se rozjela trošku víc, a tak si ani nevzpomenu, kolik si toho vlastně pořídila.
  Potom co Suzanne vyčerpala svůj denní limit kreditky (tohle je pravý shopaholic ne já), jsme se konečně vydali na pláž Santa Monica a samozřejmě jsme začali na proslulém Santa Monica Beach Pier. Tuto slavnou lávku můžete také znát ze seriálu Hannah Montana (ano, přichází malý návrat do dětských let :D). Na této lávce se nachází zábavní park, restaurace Bubba Gump, další občerstvení, suvenýry a další umělci.


 Můj původní plán byl zavzpomínat si na NYC a zajít si na krevety do Bubba Gump, avšak obrovská tříhodinová fronta rozhodla, že si zajdeme na jídlo někam jinám a Suzanne chtěla burger, takže bylo rozhodnuto.
 Ano je to tady Jeina hřešila. Vybrali jsme si restauraci Pier Burger a musím říct, že to byl gurmánský zážitek. Dala jsem si Chicken Burger a jahodovou limonádu. Když dlouho jíte zdravě, přijde Vám něco nezdravého strašně božské a vy si každé sousto vychutnáváte. Tenhle typ jsem přesně já. Suzanne se tím docela dost bavila a na památku si mě i vyfotila. :D

 Po Burgru jsme si vydali po pláži směrem k Venice Beach. Po cestě najdete na pláži vlajky všech zemí a Česká vlajka nechybí. Jupíí!

 Na Venice beach jsme rozložili osušky a krom opalování, jsme si také zaplavali. Byl to krásný zážitek. Na Venice Beach se i natáčela nová Pobřežní hlídka se Zackem Efronem a tak je Vám jasné, co dalšího tu ještě naleznete. Sexy Zacka bohužel ne, ale slavné záchranářské budky ano. (lepší výraz pro tyto mini domečky mě nenapadá :D)

 Jelikož jsme nebyli omezeny časem vydali jsme se ještě na další krásné místo, které musíte ve Venice vidět. Jde o Venice Canals. Toto místo je opravdu romantické a klidné v jakoukoliv hodinu.

  Kolem kanálu jsou postavené malé domečky, převážně ze dřeva. Všude kolem jsou květiny, ve vodě lekníny a loďky. Je to taková malá Itálie Ameriky. Vypracování mostů je v renezančním stylu, a tak Vás to donutí se pozastavit, posadit se a užívat si tu nádhernou atmosféru.
 Tento moment zachytila Suzanne na svůj foťák a já o tom ani nevěděla. Suzanne je pro mě opravdu úžasná fotografka, a proto doporučuji jí sledovat na instagramu. Fotografování je její koníček a já si myslím, že je v tom velice dobrá.

 Poslední nádhernou kapkou dne se stal západ slunce, který jsme sledovali na pláži a při západu slunce jsme poslouchali francouzské písně, které pouštěla Suzanne. Jak romantické, že?  Co dodat jsem romantická osoba.
Se Suzanne jsme pak vedli nádhernou konverzaci, kterou si zatím nechám pro sebe, ale o jedno se s Vámi podělím. Když slunce zapadlo Suzanne řekla, že je to nádhera a já ji na to odvětila:,, The only kind of sunsets that i dont like are the ones that i missed.“
V tu chvíli jsem věděla, že nádherný západ slunce se dá prožít všude, je jenom na Vás kdy si ho vyberete.


Vaše Jeina
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.