WONDER WOMEN

Komiksy a filmy inspirované komiksy absolutně miluji. Nedočkavě tedy pokaždé čekám, co za krásu vypustí do světa Marvel či DC a právě DC ve mně včera vyvolal všechny emoce, co existují.

V kině jste mě tedy mohli vidět se zaťatými pěstmi, s úsměvem na tváři, se slzami v očích, zamračenou, napjatou a tak dále. Už z názvu víte, co byl hlavní spouštěč. Ano byla to WONDER WOMEN.

Když potřebuji přijít na jiné myšlenky a potřebuji inspiraci, tak jdu do kina. Jsem tedy ten nadšenec, co má za sebou každou filmovou novinku. Ano už jsem viděla piráty, ale abych o filmu napsala, tak to chce víc než skvělý scénář, brilantní obsazení, kvalitní herecký výkon a pobavení.

Když píšu o filmu, tak si na něm najdu něco zvláštního nebo něco co mě osobně nadchne, něco v čem se vidím, dá se to shrnout do poselství.

Ovšem napadne Vás, že konečně tam není vymakaný týpek se sladkým úsměvem, co zachrání svět. Samozřejmě jsem ráda, že hlavní hrdinka je žena a co víc je to bohyně. V boji ji žádný muž nepřekoná. Před její krásou se klaní celý svět. Její úmysly jsou tak čisté. Co víc dodat než, že Wonder Women ukazuje kouzlo každé ženy. Jsme krásné, zranitelné, ale umíme se bránit. Nemám snad pravdu?

Samozřejmě mi to připomíná i kapku toho feminismu, kdy si je ve filmu žena rovna s mužem, ale to není hlavní důvod mého výběru.

Pokud znáte komiksy DC, tak nejspíš znáte děj. Wonder Women žije na skrytém ostrově, kde se ukrývají Amazonky a ona je jednou z nich. Amazonky mají za úkol být připraveni k boji, a tak je vycvičená i naše hrdinka. Jednoho dne na jejich ostrov spadne letadlo s mužem, kterého Diana zachrání.
 Umíte si představit, že jako žena uvidíte poprvé muže? Tak tohle je v tomto filmu dokonale a se vtipem zachycené. Diana (wonder women) odchází do boje v doprovodu našeho krásného ztroskotance Steva (sladký Chris Pine) a jak je Vám již jasné, oni se do sebe zamilují. Společně samozřejmě zachrání svět, ale oba to nepřežijí. Jak smutné.

 A teď když už jsme u konce děje, přichází ta věta, kterou řekl Steve a obohatila ji Diana. Ta věta, která mě natolik uchvátila, že se s Vámi o ní musím podělit.
,,Možná jsme všichni zkažení, panuje mezi námi zloba a závis. Možná i já jsem ten špatný, ale není to o tom, co jsme, ale v co věříme.“ Tuto větu pronesl Steve, když prosil Dianu, aby s ním šla do boje. O pár chvilek později ji vyznal lásku a vyznání uslyšíte až poté, co se obětuje pro lidstvo a zemře.

Diana si jeho vyznání vybaví až ve své slabé chvíli, a díky tomu porazí boha války a u toho pronese podobná slova.
,,Nejde o to jací jsme, ale v co věříme. Já věřím na lásku.“

Samozřejmě tohle všechno z ní v angličtině líp, ale pointa se drží. Je důležité v co věříme.
Přemýšlela jsem tedy v co věřím já. Jsem romantička často si tedy myslím, že věřím na nekonečnou lásku muže a ženy. Vždyť to vidím každý den doma.

Moji rodiče miluji mě, sestru i sebe navzájem. Věřím v lásku od rodiny a od přátel. Vím, že mohu lásku dávat i dostávat, i když ta moje osudová ještě nepřišla. Není to však vše v co věřím.

Zní to naivně, ale já věřím v lepší zítřky a lepší svět. Věřím, že jednoho dne bude vše lepší. Nikdy nepochopím války, zlobu, závist. Nikdy nepochopím, proč si ubližujeme. Proto toužíme po hrdinech a ty taky vytváříme.

Ale představte si, že každý z nás je hrdina. Každá z nás je wonder women. Když nic nezkusíme, nic se nestane a přitom můžeme začít tím, že budeme milovat co máme a vážit si toho. Budeme milovat, že můžeme žít a vykašleme se na věci, co nám ubližují. Jak si poté povedete dál je jen na Vás.

Víra měla však ve filmu i obrácenou minci. Wonder Women zachránila svět, protože věřila v něj a lásku. Svět byl tedy zachráněn Dianou, protože v něj věřila. Tohle je velice důležité a já si to uvědomuji nyní ještě víc. Použila jsem to i u pohovoru a ukazuje se mi to každý den. Můžeme dokázat vše, když v nás někdo věří. To, že ve nás někdo věří není samozřejmost a je třeba si toho vážit.

Každým dnem jsem víc a víc překvapená kolik lidí ve mně věří a opravdu moc si toho cením, díky tomu se posouvám dál.

 Dnes ráno jsem vstala a na fb jsem měla kolonku označení od spolužáka u fotky. Na fotce bylo označ dívku, která jednoho dne bude úspěšná. To, že označil mě bylo překvapení. Moc se ani neznáme a on si to myslí. Děkuji za tenhle nečekaný ranní nakopávač.

Stejně tak jsem nedávno šla na přijímačky Akademie žurnalistiky. Šla jsem tam s pocitem, že rodiče věří, že to dokážu a dokázala jsem to, jsem přijatá. U pohovoru jsem řekla, že si moc vážím toho, že mě rodiče podporují, v tom co chci dělat a co dělám. Děkuji za ně.

Pak tu jsou přátelé, kteří mě podporují neustále, myslí že dokážu cokoliv, dodávají mi pocit, že jsem Wonder Women.

Velkou podstatnou částí lidí, co ve mně věří jste Vy. Ano vy! Protože právě nyní jste si udělali čas, otevřeli můj blog a čtete tento článek. Věříte, že si má slova chcete přečíst a čtete je. Za to Vám děkuji. Mám od Vás tolik podpory. Vždycky se chci rozkrájet a dávat Vám ji zpět.

Pokud váháte, jestli na Wonder Women jít či ne. Tak to zkuste, protože já VĚŘÍM, že se Vám to bude líbit.

Vaše Jeina


P.S. Tento film je i skvělou všehochutí žánrů, což vytváří úžasné dílo, shodla se na tom se mnou i Týnka, které se jen tak nějaký film nelíbí.
Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.