Všechno úplně všechno

Asi Vás nepřekvapí, že jsem na tuto knihu narazila díky ukázce na film. V poslední době nacházím spoustu úžasných knih právě proto, že má být brzy v kině podle knihy film nebo seriál v tv.


Vidím tedy ukázku a nejen, že chci vidět film/seriál, ale také si chci přečíst knihu. Bohužel ne vždy je kniha k mání. Po shlédnutí 13 důvodů proč jsem prohledala obrovské množství knihkupectví a nic, stejně tak jsem i včera zjistila, že kniha (Ne)obyčejný kluk také k sehnání není (včera jsem viděla ukázku a hned jsem plašila).

Vždycky chci totiž stihnout knihu ještě před filmem, abych si pak mohla udělat porovnání a vždycky danou knihu raději vlastním, abych si ji mohla vzít sebou, než abych jí měla ve směšné formě pdf. Přijde Vám to vtipné? Možná trochu je, ale občas to i vyjde a já jsem nehorázně ráda, že to vyšlo právě s knihou Všechno úplně všechno.

Tuhle knihu totiž chcete mít v knihovně. Pro mě je obrovským znamením lásky, protože tvůrcem knihy je sice spisovatelka Nicola Yoom, ale všechny ilustrace uvnitř knihy udělal její manžel a tím vytvořili absolutně kouzelnou knihu. Společně ji navíc udělali i úžasnou obálku.

Kniha je tvořená ve formátu deníku, kreseb a zápisků a díky tomu vaše fantazie může rozrůstat do nadměrných rozměrů. Tohle opravdu není jen tak obyčejná kniha. Tahle kniha Vás dokáže rozesmát, rozbrečet, dojmout a dá Vám naději. Ukáže Vám, že život není nikdy takový, jaký se zdá být, a že nás ti nejbližší dokážou oklamat. V této knize uvidíte rozpor lásky. Láska k matce vs. Láska ke klukovi. Hádejte, která z nich je mocnější?

 Na téhle knize však nejvíc miluji jedno, ukazuje nám, že život máme jen jeden a proto bychom měli riskovat úplně všechno proto, abychom byli šťastný a prožili život naplno.

Nepřijde Vám to úžasné? Mě tedy rozhodně ano.

Příběh je o dívce, která má smrtelnou nemoc kvůli, které se nesmí hnout z domu. Poslouchá mamku, čte si a tiše s ní o životě za zdmi domu. Jednoho dne se  však vše změní. V ten den se naproti jejího domu nastěhuje rodina a ona jí začne pozorovat a samozřejmě zde najdeme její lásku. Díky lásce se začnou porušovat pravidle a kam, že to až dojde? To Vám neprozradím, to si musíte přečíst sami!

Knihu Vám opravdu doporučuji. Absolutně si ji zamilujete po stránce čtenářské i ilustrační. Pokud však čtenáři nejste, tak na tento příběh zajděte aspoň do kina, protože rozhodně stojí za Vaší pozornost.

A kdo ví, možná dostanete chuť na dobrodružství.

Vaše Jeina


P.S. Pokud stihnu před odletem, tak kdo půjde se mnou?Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.