Poprvé ve Vnitroblock, Elite Junior Class, Jsem zamilovaná? Moji přátelé, nový přírůstek do rodiny, Potkáme se na živo?

 Vnitroblocku jsem se poprvé dozvěděla z ELLE, kde byl článek s místy v Praze, které musíte navštívit. Samozřejmě jsem s tímto seznamem zašla za Péťou a řekla jí, jestli se mnou nechce všechna tahle místa navštívit. Nadšeně souhlasila. 

Ze seznamu mě hned první nadchl Vnitroblock. Pokud jste v něm již byli, víte proč. Vnitroblock je umístěn ve starém skladišti a není to jen obyčejné místo, kde se najíte, napijete. Zde si také můžete zacvičit, protože tu je taneční sál. Koná se zde spousta zajímavých přednášek a setkání a můžete se zde seznámit s mladými umělci a designery. Já už se tam do pár kousků zamilovala. Například do oblečení na cvičení, podložky na jógu, sexy spodního prádla a kosmetiky, kterou si doma smícháte dohromady. Samozřejmě byla tam i luxusní houpačka do bytu, ale tu si schovám až na dobu stěhování. 
Ve Vnitroblocku je snad opravdu vše. 

Vnitroblock se nachází na Holešovicích, takže si ani nezajedete daleko z centra.

Poprvé jsem tam tedy vyrazila s Péťou na mlsaní. Daly jsme si John Lemon limču a určitě Vás nepřekvapí, že jsem si jí dala s MatchouZe široké nabídky dobrot u nás vyhrál arašídový koláč a Pavlova. Po fotkách jsme si vše rozdělily na půl, a tak trochu to rozmatlaly, božskou chuť to ale nepřekrylo. 

Číšnice, která nás obsluhovala nám dokonce řekla, že jméno dortu Pavlova je po baletce, pro kterou byl právě tento lehký a sladký dort určen. Slečna byla moc milá, a tak si s námi chvíli povídala. Říkala, že se vrátila z Afriky, a že byla hrozně moc ráda, že po návratu se dostala na tohle místo. Byla za místo vděčná, vděčná a nadšená ze své práce, dlouho jsem neviděla, že by se někomu jeho práce takhle líbila. Svoji práci měla ráda právě kvůli tomuto jedinečnému prostředí, které je plné tvořivých lidí. Pokud si jednou splním sen a vydám svou knihu, tak křest knihy udělám stoprocentně ve Vnitroblocku.

Vím, že někteří z Vás teď čekají žhavou konverzaci s Péťou o mužích, jak tomu tak často býva, ale víte co? O nich nepadlo ani slovo, protože život není jen o mužíchUž totiž vím, že jediný člověk, co mi může dát vše, jsem já sama. Nezáleží na tom, jestli budu mít muže nebo ne, to já se můžu udělat šťastnou.

V tomto prostředí jsme si tedy užívaly úplně jiné konverzace. To prostředí mě snad poprvé donutilo vyprávět Péťě o mně samotné. O mých snech, práci, koníčkách atd. A ona mě seznámila se svými cíli, kterých samozřejmě dosáhne, protože je úžasná a jedinečná. Držím ji palce, i když to nepotřebuje.

Tohle místo mě tedy donutilo znovu přehodnotit mou situaci. Pokud jste tedy čekali, že o mužích nepíšu, protože jsem zamilovaná. Tak bohužel ne. Pořád moje srdce neví o tom, že by tenhle cit měl dostat muž. Pořád nebyl ten osudový tanec, jak jsem psala. Kdo ví, možná jednoho dne přijde někdo a to srdíčko zatluče a vše pak bude rychlé. Ale nyní mé srdce rozbuší úplně jiné věci. 

Za prvé je to moje štěňátko jménem Balú. Je jak úžasný miminko. Hraje si, zatím poslouchá, spí, mazlí se, jí. Určitě budete souhlasit, že tahle láska je opravdu navždy. Pes je opravdu věrný přítel člověka, takže v tomhle ohledu láska navěky existuje.

Za druhé moje úžasná práce na projektu Elite Junior Class. Tenhle projekt založil Pepa Baláž a možná už jste viděli mé video s ním. Za Pepu jsem hrozně moc ráda jako za přítele, trenéra i šéfa. Je to jeden z těch nejlepších lidí, co znám. Můžu se s ním bavit o všem. Vždycky mě vyslechne a poradí mi. Jeho názory jsou opravdu cennější než zlato. Je to nesobecký a úžasný muž, který mě zatáhl zpět k tanci a přijal mě do tohohle projektu s otevřenou náručí a díky tomu mám lekce s naprosto skvělými a talentovanými dětmi, které zbožňuji. 

Obdivuju to, že Pepa nejen vymyslel program pro talentované děti, kde můžou rozvíjet talent ve třech odvětvích (zpěv, tanec, herectví), ale on i tento projekt uskutečnil a projekt opravdu funguje. To je prostě totálně inspirativní. Měl sen a plní si ho. Já před ním smekám. Kdo to v jeho věku dokáže? Málo kdo!

Dále to je moje rodina. Ve všem mě podporují, tráví se mnou čas a já miluju naše společné večeře (pozdní obědy :D). Pro mě to je požehnání, mít tak skvělou rodinu, jsem za ni moc vděčná a ještě větší požehnání je, že nejsem jedináček. 

Moji úžasnou ségru bych nedala za nic na světě. I když to nepřiznám, mám ráda, když hledám svojí kosmetiku u ní v pokoji. Užívám si tu chvíli, když ji pochválím, že ji to sluší v mém oblečení. Je to to škádlení, bez kterého bych nechtěla být. Nedávno jsme si prohlížely fotky z dětství a snad všude jsme se držely za ruku. Za to ti děkujiRenčo, (pokud to čteš :D), protože mě mým životem doprovázíš už 20 let, a když potřebuji, tak mě držíš za ruku a ukazuješ mi směr. I když si neříkáme vše, což je možná líp, jsem ráda, že v tom všem nikdy nebudu sama, protože ty jsi člověk, u kterého netřeba slov a i tak mi vždy řekneš, že to bude dobrý. 

Vždy když přijde do mého pokoje, že si chce povídat, dívat na film či nalíčit, tak za to děkuji. Navíc miluju její cestovní články, tím mě nakazila cestovní horečkou a pomohla mi se rozhodnout, co chci. 

Je tedy jasné, že moje srdce buší před představou cestování. Můj velký první samostatný tripuž znáte. Je to LA, které se už konečně lehce ťuká na dveře

Poprvé ve svém životě pojedu někam úplně sama. Bez rodičů, kamarádů, bez ségry. Prostě jen já. Budu poznávat sebe a LA. Je vtipné, že ani nepřemýšlím o seznámení s hvězdami, místními, spolubydlícími. Myslím jen na to, co všechno tam chci stihnout, klidně se s nikým ani neseznámím, protože si chci užít ten čas, co budu mít pro sebe, ale asi sami víte, že když budu chodit na filmovou tvorbu, plus budu bydlet v rezidenci plné studentů, že úplně samotář nebudu. :D 
Spíš mě napadá, že když si naplánuji výlet a nikdo se nepřidá, tak nevadí, výlet kvůli tomu vyřazovat nebudu.  

Pokud tento trip zvládnu, což ano a zamiluju si ho, což také ano, tak je mi jasné, že spustím závislost. Tahle závislost bude, že budu ráda cestovat sama. Samozřejmě bude i dovčas přáteli, rodinou, grou, ale nikdy neobjevíte cizí zemi líp, než když se tam vydáte sami. Mám tedy plány jak často a kam cestovat. To už je ale na jiný článek.

Samozřejmě mi srdce rozbuší i přátelé. Jako je moje obří blogová a youtubová podpora, Petr (Makeup Your World), jak víte ode mě, on je taky blogger. S ním jsem prožila všechny akce s Luckou z kanálu Get The Louk. A moc ráda ho podporuji, je opravdu nadaný.
Dále moje dlouholetá kamarádka Týnka, která mi vždycky dokáže, že nejsem k ničemu (a pořád si nadějně myslí, že na mě čeká princ :D, i když ho nechci). 
Je Vám jasné, že sem patří i Péťa, která tu se mnou za chvíli bude rok a je moje nekonečná parťačka na akce.
Pak tu jsou moje zlatíčka z Elite Junior Class, již zmíněný Pepa a ségra. Taky Evča, se kterou mě ségra seznámila, každý kdo mě podporuje a píše si se mnou a reaguje na mé články a instastories a každý můj milý čtenář. Jak já vás všechny miluji. Mé srdce je tedy větší, než jsem myslela.

Tohle všechno má i háček, je to něco, co se občas tře a to všechno. Jedná se o samotu. 
Jsou chvíle, kdy chci být se svou myslí sama. Ale jde milovat svou mysl a nezbláznit se? Asi možná ne, asi jsem blázen, taky mě moje mysl v poslední době pěkně trápila, ale já vyvázla s pár pupínky, jógou a novým notesem. Nebojte, šlo jen o pochybování ve mně a nekonečné myšlení. (Prostě občas moc přemýšlím.)

Můj nový tajný notes je určen na dopisy, které nikdy neodešlu. Na myšlenky, které nikdy nevyslovím a na otázky, na které nejspíš nikdy nedostanu odpověď. Pokud moc přemýšlíte, trápíte se, jste v koncích, pochybujete o sobě, milujete někoho, koho nesmíte, tak vám takovýto notes může zachránit život. 

Tenhle notes je to, co se nedá dávat sem na blog. Ano, blog jsem já a často vám říkám vše a dávám vám ten největší kus sebe, co jen mohu. Ale nechávám si malý kousek sebe jen pro mě samotnou. Je to kousek, který nikdy nikomu nedám a nikdy ho nikdo nezjistí. Neumím si představit nikoho, kdo by stál o to si to opravdu přečíst a nikoho kdo by to unesl, či mi odpověděl. Asi by to ani nemohl být někdo, komu je dopis či otázka určena.

Můj notes je taková má slabina. Jv něm to, co se bojím vyslovit. Vím, že na strach není čas,proto je můj strach napsán na papírech, vždy je totiž můžu vytrhnout a zahodit. Věřte či ne, ale pomáhá to si spoustu věcí ujasnit a vidět jinak. 

Je to jako vést rozhovor sám se sebou pomocí notesu, jako to dělala Elizabeth v Jíst, meditovat, milovat. Dopisy jsou poté jako z knihy a filmu Milý Johne.  Je zde i pocit, že jsem ztracená jako ve filmu Nouzový východ, stejně jako tam dostávám i přicházím o naději. Jsou tam i sny jak z La La Land. Strach z lásky, jak ze Snídaně u Tiffanyho. Je to jako bych místo kazet používat notes, jak ze seriálu 13 důvodů proč. Cestování, plány a sny jsou tam uvedené jak z knihy Všechno, úplně všechno. Chaos s muži se tam také vyskytuje, jak ze Sexu ve městě a to vše dohromady je jak The Notebook, klidný a nekonečný se zapomínáním. Nedává vám to nesmysl? Mě, ale ano. Pokud jste něco z toho četli či viděli, tak si to možná dokážete poskládat. 

Tohle všechno je můj notes, protože tohle všechno je v mé hlavě a to všechno mi rozbuší srdce.

Ano, mohla bych jmenovat dál. Je tu také móda a make-up, který jsou obrovskou a milovanou součástí mě. Také knihy, psaní, filmy, ELLE, tanec, jóga, jídlo, zábava, víno. Možná už mě nic nenapadá a já vyčerpala sama sebe. Ironie, ne? 

Můj život se ale stále mění a tak bušení přibývá i ubývá. 

Možná vás teď napadl ještě můj tajný ctitel, na jehož odhalení možná čekáte od fotky s prstýnkem. Několikrát jsem Vám i řekla, že ho možná poznáte díky mé cestě do LA. Ptáte se, co je sním? Kdo to je? Kde jsem ho vzala? Znám ho? Pravda je taková, že osud si vše rozmyslel. Měli jsme od osudu svůj vyměřený čas a po ten čas jsme dali jeden druhému lekci a kousek sebe.

Byl to krásný příběh s racionálním rozhodnutím pro nás pro oba. I když jsem myslela, že tohle nikdy nepřiznám, tak racionální důvod není důvod k žití. Jsou věci, které se mají stát jinak, prožít se jinak. Život není o domluvě a o tom jsem se také přesvědčila. 

Jak jsem již řekla, rozhodnutí můžete udělat, ale nad osudem se nedá vyhrát, můj osud je jiný, mám se vydat jinam a jinak žít. Neodmítla jsem lásku, odmítla jsem domluvu. Vím, že jsem udělala dobře. Tajnému ctiteli jsem neublížila, protože on na to vede moc bohémský život a může si rychle sehnat jinou dívku. Takže vás zklamu, ale myslím, že to vzdal a v LA nás nespatříte. 

Avšak myslela jsem si, že domluvu odmítám kvůli lásce k jinému člověku, proto možná ta pauza. Možná jsem na chvíli věřila, že někoho miluju. Popravdě teď se jen usmívám a nevím. Možná pravda, možná blud, či jsem si to prostě zakázala. Možná sebe miluju víc nebo mám z toho i strach. 

Avšak vím, co lze a co nelze, a když se podívám vlevo na svou zeď, mám tu nápis od Péti, na kterém jeFall in love when you‘re ready not when you‘rlonely. Možná tomhle případě to je jen ta druhá část.

Připravená tedy nejsem. Pořád si stojím zatím, že nejdřív sny, pak zbytek. Ale svůj osud neznám, takže kdo ví. 

Vaše Jeina

P.S. Pokud mě chcete někdy potkat a popovídat si, tak mi napište. Můžeme si dát společně Vnitroblock či mám ještě ten ELLE seznam nesplněn. Mám ráda vaše otázky, takže je ráda proberu i na živo.Share:

4 komentářů

 1. Ahoj, vidíš, ty jsi se vybicovala :-) pěkný a nabitý článek.
  Myslím, že Týnka má pravdu, když si myslí, že na tebe čeká princ. A i když ho teď nechceš, právě proto je velká pravděpodobnost, že ho najdeš. Nejspíš o tom Týnka něco ví nebo také patří k těm co jsou spokojene single? Uzivej si času, který mas jen pro sebe , a to děláš a všechno ostatní přijde v pravý čas :-) držím palce.
  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj ano 😊 Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se líbí

   Vymazat
 2. Jsi moje zlatíčko :) Děkuji ti za moc krásná slova, mám tě ráda :) Užij si LA a na podzim snad spolu v USA :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty moje a já děkuji a už se moc těším, jestli to vyjde ❤

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.