Schwangau – Neuschwanstein

 Neznám nikoho, kdo by nevěděl, jak začíná každá pohádka od Walt Disney. Modré pozadí, chytlavá melodie, stín zámku, který byl i použit v pohádce o Šípkové Růžence, avšak kde se vzala inspirace pro tvorbu tohoto zámku? Na tohle už Vám dokážu odpovědět.

Walt Disney se inspiroval v německém městečku Schwangau, ve kterém leží zámek Neuschwanstein.

Neuschwanstein je snad ten nejúchvatnější zámek, který jsem kdy viděla. Je výplodem fantazie Ludvíka II., který si přál vytvořit zámek nedostupný lidem, avšak chtěl, aby byl všem na očích, aby ho mohli všichni obdivovat. Proto je zámek umístěn mezi vrcholy hor, ale nebojte výšlap není tak hrozný. (navíc posilko na zadek se hodí :D)

Čím víc stoupáte, tím více na Vás vykukují věže, které znáte už z pohádek od Disney. Zámek je opravdu ohromný a doslova Vám vyrazí dech. Je opravdu úchvatný, a to ze všech stran. Kombinace bílého mramoru a modré střechy je opravdu kouzelná a to rozhodně není vše.

Naproti zámku je mezi skálami také postavena lávka, ze které je nádherný výhled na zámek, avšak je jen pro odvážné. Nejen, že pohled směrem dolů Vám může přivolat závrať, ale také se lávka, i když je ze dřeva a kovu, dost viklá. Když však přes lávku přejdete a vydáte se ještě výše, naleznete místo, kde byste se rádi zapomněli. Jde o místo skoro na vrcholku hory, kde se cítíte jak v nebi. Kolem Vás jsou stromy a výhled na zámek Vás dostane do absolutního klidu. My jsme navíc měli krásné počasí, a tak nás i hřálo sluníčko.

Já se díky tomu na chvíli opravdu cítila jako v pohádce Sleeping Beauty, když vidíte všechny ty stromy a keře kolem, tak opravdu máte pocit, že by měl princ dobít zámek a zachránit svojí princeznu. Děkuji pane Disney za nápad, co mi udělal hezčí dětství (pohádka) a děkuji Ludvíkovi II., za důkaz, že sny se dají převést do reality (zámek).

Nemohli jsme vynechat ani prohlídku zámku. Zvolili jsme si prohlídku s audio průvodcem a měli ho dokonce v češtině, což mě tedy dost překvapilo. Navíc mezi řečí byla puštěna hudba jako z pohádky, což nádherně doplňovalo atmosféru.

Dech jsem nenabrala ani v zámku, by naopak. Uvnitř zámku bylo tolik nádherných soch, maleb, zdobení, každý pokoj byl v jiném stylu a já si připadala jako ve snu. Nejvíc mě zaujal pěvecký sál, kde přes celou zeď byl nakreslený les se zvířaty. Bylo to tak úchvatné a mě hlava nebrala, jak je možné, že něco takového, tak realistického mohlo v té době vzniknout.

Nechyběl tu ani tajný pokojíček u okna se stolem, židlemi, knihovničkou, růžemi, stačilo se jen o růže píchnout do prstu a usnout. Já to teda nezkusila, ale asi by to nezabralo, ale takový pokoj pro relax bych brala.

I ložnice byla velice neobvyklá. Byla v gotickém stylu a tak v sobě ukrývala tmavý nábytek z masivního dřeva. I postel byla z tohoto dřeva, dokonce měla i neobvyklá nebesa, která byla lemovaná dřevěnými věžičkami, které se na sebe do výšek množili.

Každý pokoj, každá malba, každý nábytek stál za obdiv. Pokud jste snílci, tak si navíc domyslíte ke každému pokoji příběh a nebude se Vám chtít domů. Mě osobně nikdy žádná prohlídka neutekla tak rychle a dokonce bych si jí ráda zopakovala.

Pokud tedy máte bucket list, tak si nezapomeňte připsat tohle místo a já Vám na svůj život přísahám, že nebudete litovat.

V Schwangau je krom zámku Neuschwanstein, také hrad, muzeum a jezero a o kousek dál i lanovka. Takže pokud se zdržíte více než najeden den, tak Vám zaručuji, že bude pořád, co dělat. My jsme krom zámku stihly jezero, ale tohle jezero se stalo krásnou tečkou, která nás osvěžila a uvedla do pocitu štěstí.

Já si v jezeře udělala i yoga pozici a mohlo se jet s úsměvem na tváři domů.

Vaše Jeina

P.S. Tento výlet jsem podnikla díky mé sestře, která má blog Under One Sky, takže brzo čekejte článek o celém výletu i u ní a doporučuji si ho přečíst, ať máte více pohledů a informací.

Pokud chcete potěšit i své oči, tak krom fotek mám pro Vás i video.
  

Share:

4 komentářů

Používá technologii služby Blogger.