What is Love? - Outfit Post

Víte, že láska je to nejcennější, co máme? A ještě k tomu je zadarmo! Já vím, asi si nyní říkáte, že jsem se zbláznila, ale až dočtete tento článek, tak mě možná i pochopíte.

Celý život se spousta z nás honí za láskou. Hledáme k sobě vhodného partnera, který s námi zestárne, a tak se občas stane, že se naše vztahy mění v ponožky, které se mění v pravidelných intervalech, po půl roce, roce, po pár měsících a věřte, že jsem výměnu na vlastní oči spatřila i po pár hodinách a nikdy nám k tomu pomohou právě prázdné sklenice vína.

Kdysi jsem četla, že pokud žena neví, jak odejít ze vztahu najde si prostě jiného partnera, který ji zvedne sebevědomí a tím donutí odstoupit od své prvé lásky, toto se však může stát i jemu. Ano tohle je podle mě pravda. Sama jsem tuto metodu použila. Přitom lék na tuto, řekněme chorobu máme před sebou i já ji před sebou měla, a proto jsem ji také použila. Vakcína na tento nešvar je zadarmo, a i když to zní bláznivě je to láska samotná. Jde však o uvědomění si své lásky a počátku lásky k sobě. Když milujete sebe a víte jak se sebou žít můžete začít budovat vztah.

K této myšlence se obracím po každé, když vidím všude kolem sebe zamilované páry (které se teď mimochodem s jarem opravdu všude rojí). V takových to situacím Vás leckdy napadne, kdy to potká Vás. Abych odhrnula deprese, že ostatní v mém věku budují vztah, který by měl přetrvat sváry života, tak si vždy řeknu: „Ale vždyť ty jsi milována a miluješ“. Sice jsem single, ale láska je důvod mého probouzení.

Láska má totiž mnoha podob. Může to být láska k sourozencům, rodině, přátelům, příbuzným, k někomu blízkému, k dětem, do konce i k věcem (cožpak muži nemilují svá auta). Kdo tvrdí, že nemiluje, tak lže a kdo tvrdí, že není milován, tak je snad ještě větší lhář a nejhorší je, že lže právě sám sobě.

Dobře uznávám, věci Vás nazpět milovat nemůžou (i když věřím, že má diskuze k autu občas není k ničemu :D), ale každý z nás má v životě alespoň jednu osobu, která by bez něj nemohla být. Čím víc, těmto osobám ukazujete lásku, tím víc ji vidíte i vy od nich. Občas přijdou zlé časy, ale ta pravá láska ji překoná. Princ na bílém koni může být tedy kdokoliv a nemusí být jen jeden.

Jsem díky těmto věcem otevřená a vím, že projevení mých emocí není hřích ani hamba a už vůbec ne dětinské. Svojí kamarádku vždy obejmu a není to laciné gesto, ale říkám ji tím mám tě ráda. Nestydím se políbit na tvář svou mamku nebo svého taťku, i když mi je 20 a věřím, že mě to nikdy neomrzí, vždyť bez nich bych nebyla. Nebojím se skočit na svou sestru a prát se s ní o pusu, kterou si vždycky utře. Je mi jedno jestli tato gesta dělám doma či na veřejnosti. Pokud totiž chci někomu dokázat, že si ho vážím a mám ho ráda, tak nač čekat. Cožpak máme čas na plýtvání? Ne rozhodně nemáme.

Co se týče lásky mě a mužů, tak si často myslím, že jsem ledová královna bez citů. Jednou jsem slyšela v sexu ve městě citát, který zněl asi takto: „Co když má žena za celý život určitý počet slz pro muže a já už svůj limit vyčerpala?“ Zní to děsivě, ale svým způsobem souhlasím. Kvůli muži jsem neplakala už dlouho. Opravdu jsem vyčerpala litry svých slz a tyto slzy mě naučili smíchu a pokoře. Změnili můj charakter a posunuli mě na místa, na kterých právě jsem a popravdě jsem na sebe pyšná.

Nedávno jsem si prohlédla všechny své diplomy, medaile, certifikáty, svojí práci a fotky a ušla jsem opravdu dlouhou cestu a nic bych z ní nezměnila. Ani jednu slzu, natož partnera. Strávili se mnou určitý čas, a tak mi na náš vyměřený čas dali lásku, kterou jsem opětovala, tato láska však nebyla navždy, a když přišli rozpory názorů a zájmů, bylo lepší rozhodnutí jít od sebe. Podle mě totiž bez vzájemné podpory vztah nemůže žít.
To mě naučilo nejdřív partnera poznat.

Avšak se nikdy nebráním lásce, vášni a už vůbec ne polibkům. Pro mě jsou polibky opravdu to nejkrásnější gesto lásky, ať už je pravá nebo zakázaná či pod vlivem čehokoliv, kohokoliv.  

Něco trvá věčně a něco ne. Nikdy to však nemůžeme vědět, nikdo nevidí přece do budoucnosti, tak proč to prostě nerisknout?

Pokud mě ten malý zlomek lásky položí, nebudu se na něj zlobit, protože to pořád byla láska. Pokud mě láska zklame, nebudu se zlobit. Pokud prostě láska odejde, nebudu se zlobit. Pokud však zůstane, budu vědět, že ji budu věrná a budu jí hrdě nosit ve všech situacích a nikdy k ní nezměním přístup ani nezměním sama sebe (měnění přístupu je podle mě totiž ten největší zabiják).

Pokud se mi tedy někdo líbí, tak to risknu, protože každý risk vždycky, alespoň na začátku, stojí za to.

Vaše Jeina

P.S. Some infinities are bigger than other infinities. – Od mého nejoblíbenějšího spisovatele Johna Greena. Moje heslo, můj život, má láska…..
Sukně - Mohito
Top - Mojito
Kožená bunda - ZARA
Silonky - Calzedonia
Boty - Deichmann
Naušnice - Klenoty Aurum
Kabelka - Michael Kors
Babulka - Guess
Brýle - New Yorker

Share:

1 komentářů

  1. Krásně napsáno a krásný outfit :)
    Ejnets in Lisboa
    Zajímá tě cestování? Přidej se do naší skupiny pro Czech Travel Bloggers TADY :)

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.