Blue Valentine – zažijete naději i ztrátu

Na film Blue Valentine jsem narazila díky svému nejoblíbenějšímu herci, který v sobě ukrývá spoustu citu, vášně, hereckého talentu, tanečního talentu, a dokonce i božsky zpívá. Jeho jméno Vás určitě nepřekvapí, je to Ryan Gosling.


Ve filmu Blue Valentine se nestal jen hlavním hrdinou, ale také i producentem a pomáhal dokonce i se scénářem, a tak Vám jeho citáty v tomto filmu rozhodně podlomí kolena.

Díky tomuto filmu zažijete opravdu všechny emoce. Dějová linie Vám v tom opravdu pomůže, jelikož přeskakuje z přítomnosti do minulosti a tím se Vám ukáže vývoj jedné lásky. Můžete si tak porovnat, jaký pár byl a jaký je nyní a stejně tak poznáte jejich lásku.

Na tento film může mít každý opravdu jiný názor. Já se například tentokrát vůbec nemůžu zastávat ženy, zatímco hlavního hrdiny ano. V tomto filmu totiž poznáte, že mužova povaha a láska se nemění, zatímco ze strany ženy se mění úplně vše. (většinou)

 Právě v tomto filmu poznáte, že si hlavní hrdinka neváží skvělého chlapa, kterého má doma. Samozřejmě, že má své mouchy, ale tyto mouchy se dají přehlédnout, když vidíte, že je to pracující muž, co se bojí o svou ženu, taky si jí váží, nikdy by jí neublížil ani jí neuhodil, v sexu mu nejde jen o sebe, ale hlavně o ní, a když vidíte jaký je skvělý táta (pokud přehlédneme kouření), tak se do něj nejspíš zamilujete. Není totiž zase, tak běžné, že dcera miluje svého otce víc, než svou matku.

Ryan zde hraje opravdu romantického a rozumného muže. Vždy je k dispozici své dceři a je na každé besídce, kterou jeho dcera má. Později dokonce zjistíte, že jí tak moc miluje i navzdory tomu, že už od první chvíle ví, že není jeho. I když to věděl, trval na svatbě, a že bude dělat cokoliv, aby uživil rodinu a jeho žena mohla dál studovat medicínu. Ani na chvíli se o ní nepřestal zajímat a ptal se jí na vše.

V tomto filmu Vás hlavní hrdina rozesměje svými vtipy, dojme Vás při svatbě, když mu ukápnou slzy a přesvědčí Vás, že muž může opravdu milovat. Hned v mládí Vás totiž překvapí výrokem, že láska na první pohled existuje a ten pocit z ní je, jak když začne hrát hudba a vy musíte tancovat.

Do tohoto filmu přispěl i Ryan svojí myšlenkou, která Vás opravdu donutí se zamyslet. Zde je trochu z ní citována: „Mám pocit, že chlapy jsou víc romantici než ženy. Celý život se lásce vzpírají a pak potkají tu svoji pravou a říkají si byl bych blázen, kdybych si jí nevzal. Zatímco ženy celý život čekají na prince a pak si vezmou výhodnou partii.“ Toto rčení také dodržel. I po letech byl vášnivý, romantický a ženy si vážil. Opravdu jsem celou dobu přemýšlela, co chtěla víc. Uměl jí rozesmát a uměl projevit i své emoce. Občas ho právě hlavní hrdinka vyprovokovala k hrozným činům.

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je opravdu tato žena urýpaná. On však často její rýpaní zvládal skvěle například jí odvětil: „Dřív jsem nevěděl, že chci být manžel a otec, a právě teď je to ta věc, co mě naplňuje, tak na co využívat svůj potenciál a jak? Co když tohle je můj potenciál, mé poslání? Být dobrý otec.

Z jejich společné minulosti si navíc i odnesete, že si jako dívka musíte dávat pozor, protože ten skoro potrat Vás vyděsí. Líbilo se mi, že hlavní hrdina na ní čekal, i když dítě nebylo jeho a byl tu pro hlavní hrdinku, i když si dítě chtěla nechat. Dokonce ho kvůli hlavní hrdince zbije i její ex (který je tedy i otcem jejího dítěte). Na filmu se mi líbí, že nejdřív vypadá negativně hlavní hrdina, a pak když odhalujete tajemství jejich vztahu, zjistíte opak.

Nejde se prostě do hlavního hrdiny nezamilovat, jeho smích, zpěv, hraní na ukulele, jeho gesta, scény s dcerou, jeho starostlivost, to jak vždy pozná, že se něco děje, když řekne dítěti, že ho miluje a má ho rád, to jak je milý i k ostatním, to vše Vás dostane.

Avšak i hlavní hrdinka měla skvělou myšlenku, kterou rozvedla společně s babičkou. Bude lepší Vám tento úsek odcitovat: „Muž by ti měl za lásku stát. Jak, ale může člověk věřit svým citům, když se tak snadno vytratí. To poznáš drahoušku. Časem a zkušeností. Pokud jsi dobrý člověk, tak máš právo věřit svým citům a sama sobě.“ Ovšem její city se později vytratili.

Ke konci uvidíte dva zlomové body tohoto páru. Svatbu a rozvod. Při svatbě vidíte slzy štěstí, při oznámení rozvodu slzy bolesti. Hudba Vás v těchto momentech navíc ještě víc utvrdí v emocích, a tak prožijete opravdu všechny emoce v jednom shlédnutí. U rozvodu Vás dojme odhození prstenu a poté i jeho zpětné hledání a toto gesto, udělal právě muž.

Vše vyhrotí scéna, kdy říká hlavní hrdince, že nemyslí na jejich holčičku, že přece nemůže vyrůstat bez táty a ona, že na ní myslí. Ovšem se ukáže, že nemyslí. Když hlavní hrdina odchází, tak se za ním rozběhne dcera a pláče a táhne ho zpět. Tohle Vám urve srdce.

Ryan tuto roli hrál opravdu výborně, s respektem a rozvahou. Jeho úsměv Vás okouzlí, jeho trápení Vám utrhne srdce, jeho výroky Vás ohromí a jak zahrál opilce je opravdu výkon na Oscara.

 No jo pro mě tu je zase sladkej, nádhernej a sexy, ale i kdyby tuto roli hrál jiný herec, tak na děj názor nezměním. On je takový bonus.  A měnící ženu navíc úžasně zahrála Michelle Williams a jako pár vypadají dosti realisticky.

Tohle je prostě ten film, který svedl osud. Nejdřív si říkáte, odvážným štěstí přeje a pak se vše rozpadne. Vidíte beznadějnou lásku, která je později neopětovanou.

Já bych Vám tu o tom mohla básnit do nekonečně. Opravdu se mi totiž líbí ty protiklady. Nejdřív se oba radují z písně, kterou Ryan našel a později je pro Cindy tato píseň jed.

Pokud Vás nic z toho, co jsem napsala nedonutilo pustit si tento film, tak Vám popíšu jednu klišé scénku, co Vás dostane. Omylem se potkají v autobuse a on k ní tedy přijde a řekne: „Můžu si k Vám přisednout, všude jinde je plno.“ (autobus je prázdný :D) Poté se baví o tom, že umřít je blbost a pak přijde neskutečná balící scénka : „Všechny krásný holky jsou bláznivý, takže vy musíte být šílená, totální magor.“
 Ona se ho pak snaží dostat na vtip, o kterém nevíte jestli je vtipnej nebo nechutnej a zní asi takto: „Chlapeček a uchylák jdou do lesa a chlapeček řekne : „Pane já se tady bojím.“ Uchylák na to : „A co mám říkat já. Já půjdu totiž zpátky sám.“  

Nebojte znechuceni nezůstanete dlouho, o pár minut později začne romanticky zpívat Ryan a je to v kapse. Tak se na to mrkněte.

Vaše Jeina


P.S. Toto je však jeden příběh z mnoha a vždy tomu, tak v lásce není. Muž může milovat a nemusí, stejně tak i žena. Láska může zůstat nebo utéct. Naše city jsou nevyzpytatelné jako život sám. Proto si užívejme ty chvíle plné vášně, protože nikdy nevíme, kdy jsou tyto chvíle poslední.

Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.