Jak přežít zimu a nezabít se ? Moje návrhy jsou tu.

Když se nad tím zamyslím, tak zimu mám opravdu ráda. Jsem narozená v zimě, miluji zimní sporty, ráda pozoruji, jak padají vločky a tento rok jsem dokonce i stavěla sněhuláka. Zima má být magická a plná lásky svědčí o tom i svátky, které v jsou právě v zimě. Nejvíc to jsou samozřejmě Vánoce a Valentýn. Avšak opak je občas pravdou.

V poslední době na sobě začínám pociťovat větší únavu a lenost. I když jsem zaneprázdněná tak moc, že nevím, kam dřív skočit, tak se i tak cítím, jak královna všech lenochů. Při každé příležitosti jdu totiž spát. Cítím, že ve škole jsem tak na půl. První část aktivně vnímám, druhou usínám. Dokonce jsem už i několikrát usnula ve vlaku a při tom pro mě byl vlak pracovním místem, kde jsem vždy vše stihla.

Moje kůže už tak zbledla, že kdybych si lehla do sněhu, tak na mě určitě někdo šlápne. S tím přišla tedy i výměna make-upu, která nebyla jednoduchá, jelikož jsem ani netušila, že můžu mít takový problém najít správný odstín mezi nejsvětlejšími odstíny, co celý kosmetický průmysl nabízí.

Takže je to jasné. Jsem podrážděná a unavená, protože mi chybí sluníčko. Bohužel nyní není správná doba se sbalit a odletět za sluncem, jak minulý rok, takže jsem hledala jiné způsoby, jak vydržet zbytek zimy a nezabít se.

Samozřejmě vždy pomáhají hory, ale na horách také nemůžeme ztrávit celou zimu. A tak přichází ta správná doba na čtení. Podle mě jsou v zimě ideální podmínky na knihy, které se týkají našeho sebevědomí. Jelikož Vás tyto knihy z psychického hlediska posílí, zabaví a máme v nich plno zajímavých úkolů, které můžeme plnit, a tak zažijeme spoustu zábavy a naučí nás být spontánní.

Pokud chceme získat trochu energie z tepla, tak nám asi nebude stačit topení, a když se zase zachumláme do postele, tak pravděpodobně usneme a nebude se nám chtít vstávat. V takových to chvílích je nejlepší čaj u krbu na bílém chlupatém koberci s dekou, ale krb není samozřejmost každé domácnosti. Pokud tedy máte sexy chlapa, tak šup k němu a pořádně se vzájemně pomazlete, protože to pomáhá vždycky. Já jsem však single, takže na mě zůstávají svíčky. (Ty na Vás alespoň mají čas vždy a nikdy Vám neřeknou ne :D) 

Za svíčky tedy nyní utrácím docela dost a takový romantický večer si ráda udělám i sama. Svíčky zapálím tedy nejdřív v koupelně, pustím si horkou vanu, přidám koupelovou pěnu či bombu a dám si sklenku bílého vína. Lepší relax rozhodně neznám, pokud tedy k tomu nemáte toho chlapa po, kterém všichni slintáme na instagramu.

Z koupelny se přesunu do pokoje, kde po zapálení svíčky přijde na řadu má oblíbená maska na pleť, protože čistá a hebká pleť je podle mě to nejhezčí na ženě. A pak přichází něco, co všichni absolutně milují. Jídlo!!!!

 V zimě prostě miluji vaření. Od všeho toho vaření jde příjemné teplo a pak přichází ta krása do žaludku a pocit lásky se dostaví ihned. Pokud navíc nevaříte jen pro sebe, tak věřím, že k pochoutce dostanete i milí úsměv a parádní konverzaci plnou smíchu a třeba i polibků, protože pusu můžete dát i sestře, mamce či taťkovi. (Ano samozřejmě to může být i polibek Vaší drahé polovičce).

Co mi však nejvíc pomáhá je opravdu snění a úsměv. I když se usmějete nuceně, tak do mozku vysíláte signály štěstí, a tak se začnou vytvářet hormony štěstí. (Které vyvolávají i kakaové boby, jaké překvapení :D) Navíc se nikdy neusmívám jen tak, vždycky je proč se smát a na koho se smát a ještě se mi nestalo, že by mi někdo úsměv neopětoval. Stačí se podívat do očí a upřímně se usmát, dotyčný člověk se pak usměje na Vás a štěstí je tu.

Co se týče snění, miluji sny a vymýšlení příběhů, vždycky mě představy hezky zahřejí a vyvedou z reality do světa, kde je možné vše a čím víc sním, tím blíž jsem ke svému cíli, protože věřím tomu, že se to vše může stát.

A co mě naplňuje štěstím právě teď? No přece psaní. Ať mám den sebevíce hrozný, tak stačí zapnout macbook, otevřít blog a začít psát. Všechny emoce, tak předávám do slov, všechny myšlenky nechávám volně proudit a dospívám k lepším závěrům, a to mě drží v rovnováze.

Samozřejmě dělám také jógu, posiluji, začala jsem s BOOTEA výzvou a také mám mnoho tanečních tréninků,čtu a tak dále, ale o tom zase až příště.

Pokud máte také svého koníčka, tak se do něj nejvíc opřete právě nyní, protože dobrá zábava vyžene zimní únavu z každého těla. 
Jak říká Patrick Swayze v Hříšném tanci : "It´s a feeling a heartbeat!"

Vaše Jeina 


Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.