Womens March – Thank you

Svět mě nikdy nepřestane překvapovat. Vždycky se přihodí něco, co mě dokáže rozesmát či dojmout. Oboje najednou se však neděje příliš často, ale i tak se to včera stalo.
Včera večer jsem po dvoudenních trénincích chtěla odpočívat, ale znáte to místo odpočívání jsem zajela na web a surfovala jsem.
 Díky tomu jsem našla pár diskuzí, které mě velice překvapili. Šlo o to, že děvčata se navzájem podkopávali. Já jsem ráda, když má každý svůj názor a o něm se diskutuje, ale tohle mi přišlo vyloženě jako napadení.
Jedna dívka se totiž podílela o své sny a jiná dívka jí je hned vyvrátila a mluvila o tom, jak jsou její sny nemožné.
Sáhněme si nyní na srdce a přiznejme si kdo tohle už zažil? Myslím, že úplně každý z nás. Já se však ptala proč. Tato myšlenka mi nedala klidu, a tak jsem se na odpověď ptala prostřednictvím mé stránky na FB. Později mě velice překvapilo, kolik lidí na toto téma zareagovalo, a to veřejně a bez servítek. Za to mnohokrát děkuji, udělalo mi to radost, že lidé jen nečtou, ale také se nad tím zamýšlí.
Přemýšlela jsem tedy dál o tom, proč mezi sebou děláme rozdíly, protože podle mě jsme na světě hlavně dvě skupiny muži a ženy. Neměli bychom se vzájemně utlačovat ani se povyšovat, jelikož máme všichni srdce, mozek, kosti.
Ve chvíli téhle myšlenky na mě vyskočil článek z New York Times, ve kterém se psalo o Womens March. Z jedné strany je to zklamání od našich mediích, jelikož o tom, až na jeden krátký článek, vůbec nikde nepsali, a tak spousta lidí ani nevědělo o této akci. Přitom se to týká i nás.
Osud jiné země nás může rozhodně ovlivnit a pokud demokratická země nechce respektovat ženy, tak pokud žena jste tak Vás to přece musí zasáhnout.
Pokud nevíte, o co tedy šlo, tak se konala demonstrace za práva žen v USA, která byla mířena i proti hlavě státu.
Tohoto protestu se zúčastnilo spoustu celebrit osobně a spousta dalších prostřednictvím sociálních sítí. Krom toho si můžete všimnout, že protest nebyl například jen ve Washingtonu, ale i jiných státech USA a přidala se dokonce i Francie.
Na této akci bylo spoustu momentů, co Vás opravdu dostanou. Například slova Scarlette Johans (známá herečka z filmů Avengers). Mluvila o tom, že ženy začnou respektovat Trumpa, když on bude respektovat je. Projev Scarlette pochválila například Margot Robbie známá z Vlka z Wall street nebo ze Sebevražedného oddílu.
Madonna naopak poukazovala na to, že dobro nyní nezvítězilo, ale že může zvítězit příště. Protest podporovali také muži. Například filmový režisér Michael Moore.
A víte, co mě na této akci nejvíc dojalo? Že všichni zahodili rozdíly. Nedívali se na to, kdo má kolik peněz, kdo jak mluví, kdo pochází z jaké země. Všichni prostě ráno vstali a rozhodli se udělat něco pro sebe, ale také pro ostatní. Nesobecky a nebojácně vzali své transparenty a vyšli do ulic. Muži, ženy, děti, všichni jako jeden silný člověk s obrovským srdcem.
Bojovali za společnou věc a vzájemně se podpořili. Občas nejde jen o jedince, ale o celý svět. Pro mě jsou lidé jako lego, každý má svůj účel, svá práva na žití a dohromady tvoříme svět.
Pokud tedy můžete nestůjte proti sobě, protože to je k ničemu, akorát si tak na vzájemně ubližujeme a pokud máte sílu nikomu pomoc, tak to udělejte, protože svět potřebuje víc takových.

 Vaše Jeina

Pray for World

Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.