Pray

Každý z nás podle mě zažil situaci, ve které jsme se chtěli na někoho obrátit, ale někdo nebyl poblíž, a tak jsme se začali modlit. Někdo to myslel vážně, někdo ze srandy. Někdo se modlil ve chvíli, kdy byl ne dně a jiní zase ve škole. Myslím, že to často záleží na našich prioritách a ty situace z nás dělají toho člověka, kterým máme být.
Pamatuji si třeba jak ve škole před testem z matiky si kluci sedli společně kolem stolu a začali se modlit. Před maturitou to nebylo jiné.  Ale modlíme se pro správné věci?

Dnes ráno jsem si jako obvykle pustila svojí denní dávku hudby a překvapila mě píseň od Justina Biebera Pray. Úplně jsem na ní zapomněla. Já vím, že ne každý ho má rád, ale občas když se zamyslíte nad texty některých jeho písní, tak uvidíte otevřené srdce, které chce a může pomoc. Pomáhat však můžeme všichni. Občas stačí jen někomu vstoupit do života a s trochou lásky mu ho můžete třeba i úplně změnit.

V písničce Justin naráží na několik problémů, na které zapomínáme. Zpívá o tom, že nemá chuť k jídlu, protože ví že jiné děti hladoví. Zpívá o tom, že cítí, že některé věci jsou špatně, že vojáci umírají, že někteří lidé nemají domov a je mu smotno, že některé děti trpý a pláčou.
Hned na začátku Vám řekne, že z toho nemůže spát, ale že věří, že za deštěm je slunce a snaží se pomoct a myslí pozitivně.

Vím moc dobře, že spoustu věcí neovlivníme a nezměníme, ale věřím, že když budeme v každé špatné situaci myslet na pozitivní věci a budeme se snažit bojovat, tak nám bude lépe. Můžeme se přece všichni snažit vidět jasnější den.

Pokud právě čtete tento článek, tak věřím, že máte štěstí a víte proč? Protože umíte číst a vidíte. Ani jedno ani druhé není samozřejmost. Nedávno jsem četla citát, ve kterém stálo mám štěstí, protože nemusím k doktorovi, jelikož mě nic nebolí a jsem zdravá. Můžu se jít projít ven a mám se kam vrátit, mám kolem sebe lidi, co mě milují a mám, co pít a jíst. Potřebuji snad víc? Ne, protože takto chutná absolutní štěstí. A za to pořád děkuji já. Za zdraví mé a mých blízkých a za to všechno, co mám.

To vše se mi honí hlavou ve vlaku s touto písní Pray a když se podívám ven, vidím východ slunce, který vykouzlil na obloze červánky a ty nádherně obarvují sníh. Musím se usmát, protože mi to připomnělo myšlenku z filmu Zimní příběh. Ta myšlenka je, že každý z nás má v sobě zázrak a ten zázrak není pro nás, ale pro někoho jiného, komu můžeme zachránit život nebo mu ho vylepšit a dokud svůj zázrak nesplníme, budeme tu žit. V to věřím já, aby každý z nás se cítil jedinečný a svůj zázrak použil k dobré věci.

Nasaďte si tedy nyní ten nejkrásnější doplněk, který máme. Je to přece úsměv a ten je zadarmo a prožijte překrásný den plný radosti, lásky a pomoci. Smějte se na každého, protože úsměv je magický a umí zahřát srdce. A proměňte modlení za Vaše sny ve víru v ně a sny si splňte, ať už jsou jakékoliv. Vím, že to dokážete. Prostě žijte na plno a nelitujte.
Přeji Vám krásný den plný kouzelných momentů.
Vaše Jeina

P.S. Musím přiložit i zmíněnou píseň, tak si jí v klidu poslechněte a běžte se s ní projít.
Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.