Londýn – Nástupiště 9 a 3/4 , Trafalgar square, Thajská kuchyně a světelný tunel

Můj poslední podniknutý výlet v Londýně musel být samozřejmě na nástupiště 9/45! Určitě víte, že se jedná o slavné nástupiště Harryho Pottera. Jako velká fanynka jsem tam musela, protože Harry mě doprovázel celým dětstvím jako většinu mé generace.

Celou cestu k nástupišti se mi v hlavě honila představa postaveného vlaku, který jede do Bradavic. Přemýšlela jsem i nad otázkami, jestli se musí koupit lístek, protože jak jinak se dostanete na vlakové nádraží v Londýně. Když jsem však nástupiště spatřila vše mi došlo. Jednalo se pouze o sloup ve kterém byl přidělaný napůl rozříznutý vozík s věcmi. U něj byl fotograf, který Vám vypůjčil rekvizity a vy jste se tak mohli nechat vyfotit, jak probíháte sloupem. Já si to tedy vyfotila a natočila, ale tu obří frontu na fotografii jsem vážně nevystála, ale vrhla jsem se do obřího obchodu Nástupiště 9 a 3/4 a tam jsem nestíhala zírat. Všude byli fantastická zvířata, hábity, relikvie smrti, kolejové šály, Bertíkovy lentilky 1000krát jiná, tužky, lístky, hůlky, no prostě absolutně vše nač si vzpomenete. Já jsem musela koupit mě a mé kamarádce Petře stejné věci, jelikož se společně chystáme do studia Harryho Pottera v Londýně. Takže v mém nákupu nemohla chybět jízdenka do Bradavic, Bertíkovy lentilky a tužka s relikviemi smrti.

Po opuštění nástupiště jsme prošli úžasným světelným tunelem, který si prostě zamilujete. Cítíte se tam, jak v jiné říši.

Dále jsme potkali pouliční poledancerku a pak jsme se vydali na Trafalgar square. Trafalgar square je vždycky zvláštní, jelikož zde najdete pokaždé nějakou podivnost. Například já tam potkala Pokémony v životní velikosti a lákalo mě to křičet Pikačů volím si tebe, ale ovládla jsem se.

Překvapí vás zde také sochy, například socha ruky s prodlouženým palcem, která ukazuje like či dislike. Měli jsme však deštivý den, tak nás to donutilo schovat se a kam jinám se schovat než na dobré jídlo.

Ségra mě vzala do té nejlahodnější thajské restaurace, ve které jsem kdy byla. Dala jsem si rýži s baby špenátem, nastrouhanou mrkví, kuřecím masem obalený v sezamu a sójovou omáčkou. Tohle bych mohla jíst pořád. Ségra si vybrala nudle, které také neměli chybu.


A tak jsme i v deštivém počasí měli krásný den. 

Vaše Jeina
P.S. Mojí inspirací pro outfit na nástupiště 9/45 byl film Fantastic Beast, proto motýlek a šála. :D


Share:

2 komentářů

  1. Krásné fotky, musel to být super zážitek. Jinak máš nádherný kabát. :)
    Find joy in the ordinary

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.