LA LA LAND

Spousta lidí si myslí, že jít sám do kina je ostuda. Ale já říkám, proč ne? Copak jste nikdy nezažili ten pocit, že ten film musíte nutně vidět i když nikdo z Vašeho okolí na něj nechce nebo nemá čas? Já tedy ano a nejsem ten člověk, co vydrží čekat na něco, co chce.

Pěkně dlouhou dobu jsem se snažila přemluvit blízké ať se mnou do kina vyrazí na La La Land. Nikdo nechtěl nebo neměl čas, a tak jsem si na něj v pondělí zašla sama.

Hned na začátek musím říct, že všechna ta ocenění a nominace na Oscary si rozhodně zaslouží a doufám, že Ryan Gosling si jednoho Oscara domů odnese, protože do této role dal opravdu vše. Předvedl úžasný herecký výkon, nádherně tančil, skvěle i zpíval a hra na piano bez chyby. Pokud jste se do něj nikdy nezamilovali, tak díky filmu La La Land se to stane.
Celý film ve Vás probudí spoustu emocí. Od smíchu po pláč, od naděje po bezmoc a přijde i rozzuření. Proto má 14 nominací na Oscary a tím také zničil rekord Titanicu, který činil 11 nominací na Oscara.

Celý příběh se odehrává v Los Angeles v prostředí Hollywoodu. Hned na začátku Vás zasáhne první úvodní píseň, která je plná hravosti, božského tance a výborných úhlů natočení. Po písni se hned seznámíme s dvěma hlavními hrdiny.
Jak jsem již zmínila, už v této scéně Vás Ryan v podobě Sebastiana okouzlí. Sebastian je výborný a nadaný hudební umělec, jehož nejoblíbenější styl je jazz. Jeho celoživotní sen je otevřít si jazzový klub, nyní však pracuje jako pianista v restauraci, kde se pozná s hlavní hrdinkou jménem Mia.

 Miu výborně zahrála herečka Emma Stone a její pohledy a slzy Vám budou ještě dlouho trhat srdce. Mia má sen, že se stane herečkou, a tak chodí po všech konkurzech, ale její hlavní prací je v bufetu slavného studia v Hollywoodu.

Ti dva si však projdou zvláštní cestou, než přijde konečně láska. Uvidíte takovou lásku, kterou by si každý přál. Plnou romantiky, polibků, dotyků, hudby, tance, podle mě bezchybnou. Do chvíle, kdy Sebastian uslyší hovor Mii a její matky o jeho práci. Rozhodne se tedy vzít místo v kapele u jeho kamaráda i přes to, že se mu styl hudby nelíbí. A víte, kdo hraje hudebního kamaráda? Nádech, výdech je to John Legend.

Kapela se brzy proslaví a vyjede na turné. V tu dobu pracuje Mia na své sólo hře a moc se jí po Sebastianovi stýská a v tu chvíli bum, on se objeví a udělá úžasné překvapení v podobě večeře, která ale bohužel dopadne hádkou. Celý jejich vztah se dovrší, když Sebastian nestihne Mii hru a ta se tak cítí ztrapněna, jelikož moc lidí nepřišlo a slyšela samé pomluvy. A tak řekne, že jede zpět domů a opouští lásku i sen.
Sen jí však Sebastian splní, tím že jí přesvědčí vrátit se zpět kvůli konkurzu, který Mia vyhraje a získá tak životní roli, která jí však odtáhne do Paříže.

Před jejím odjezdem si však Sebastian s Miou vyznají věčnou lásku. Po vyznání Vás Sebastian přesvědčí o jeho velikosti srdce, protože udělá nejkrásnější gesto. Mia čekala, že jí Sebastian bude přemlouvat ať s ním zůstane, on jí však řekne, že do této role musí dát absolutně vše, protože tohle je její sen a její šance. Když se ho zeptá Mia, co bude ale s ním, tak odpoví, že zůstane s kapelou a snad si našetří na klub. Ona tedy bez váhání odjede.
Čas se poté přetočí o pět let a nyní se Mia vrací do LA jako hvězda. Vrátí se však k Sebastianovi či na něj zapomněla a začala žít jiný život? To Vám nepovím. Slzy mi však opravdu hodně tekly. Jestli to však byli slzy štěstí či smutku musíte zjistit sami. Každopádně na konci Vám tento film stihne dech sebrat hned třikrát.

Pokud tedy chcete zažít nezapomenutelný zážitek, máte rádi příběhy, hudbu a tanec, tak neváhejte a hned v první volné chvíli zajděte na La La Land, protože nebudete ani malinko litovat.


Vaše Jeina


Tags:

Share:

1 komentářů

  1. :( :( Takové filmy nemám ráda :D:D Já to vidím na nějaký horor :)

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.