Jak si našetřit na své sny?

Ano slíbený článek je konečně tady. Nedávno jsem Vám prozradila, že bych se chtěla naučit šetření. Našla jsem hned několik dobrých nápadů, jak na to. Ale pokud se chcete naučit šetřit, tak to chce hlavně motivaci.

Ze začátku bysme si měli vyjasnit, na co to vlastně šetříme. Většinou si každý z nás chce šetřit na svůj sen, ale je opravdu důležité si určit úplně přesně, co to je, protože po našetření z toho budete mít lepší pocit a celou dobu Vás to bude pohánět. Je však úplně na Vás, jestli budete šetřit na Vaší cestu do vysněné země či na tu kabelku, kterou už tak dlouho chcete. Od ceny se pak odvíjí, kolik musíte našetřit a je pak jednoduší vybrat způsob šetření, který se Vás ani nedotkne.

Máme tedy nyní vyjasněnou cenu a věc. V tuto chvílí přichází čas nalézt tu správnou kasičku. Pokud místo spořícího účtu zvolíte, jako já kasičku stolní, tak doporučuji takovou, abyste jí museli na konci rozbít, protože prasátko, které můžete kdykoliv vybrat je na nic. Já jsem si našla hned dvě. Jedna je celoroční a druhá půlroční.

Půlroční je na mou cestu do LA (tedy přímo na peníze, které budu utrácet tam). Házím do ní jen drobné. Chci jí do doby mého odjezdu celou naplnit a drobné pak rozměním v mincomatu v Praze na bankovky a pak hned na dolary. Tato kasička má jen jedno pravidlo, když máš drobné hoď je tam. Až na padesáti koruny, tam dávám opravdu všechny drobné a tím ztrácím pojem o tom kolik toho tam je a jakou částku můžu čekat. O to větší překvapení to pro mě bude.
Pokud však máte raději přehled o tom, co se děje s Vašimi penězi, tak doporučuji si založit notýsek, kam si vše budete zapisovat.  Nebo můžete vyzkoušet způsob jaký jsem našla na pinterestu. Jedná se o to, že první den vložíte korunu, druhý den dvě, třetí den tři a tak dále. Je na Vás, jestli u nějakého čísla skončíte a začnete znovu. Nebo každé pondělí začnete na koruně a dostanete se každý týden na sedmičku. Tak či tak Vám to pomůže našetřit krásné penízky. Pak stačí mince rozměnit na bankovky a je to, můžete utrácet.

Moje druhá kasička, jak už jsem prozradila je roční. Tato kasička je jen na bankovky. Kasička má pravidlo měsíčního příspěvku. V lednu jsem vložila 100 Kč, v únoru vložím 200 Kč, v březnu 300 a tak to pokračuje až do měsíce prosince a do částky 1200. Takto si přijdu ke krásné částce 7800. Pokud však ušetřím nějaký měsíc více, tak si tam ráda přidám bonus, a tak budu o krok blíž k mé vysněné kabelce značky Chanel.

Kasičky si však nemusíte jen kupovat, ale můžete si je vyrobit, třeba z plechovek, lahví či sklenic a můžete si je ozdobit a popsat vtipně či názvem věci na kterou šetříte. Spousty takových nápadů najdete všude na internetu. Tak stačí jen nabrat inspiraci a udělat si to po svém.

Poslední věc je pak nepodvádět a neztratit motivaci. Když ztratíte motivaci, tak pravděpodobně rozbijete kasičku před naplněním. Na tohle mám hned několik triků. Za prvé si do diáře napište datum, kdy chcete kasičku rozbít. Za druhé si vytiskněte, na co šetříte. Tento obrázek si pak dejte do peněženky a při každém otevření si tak svůj sen připomenete. To Vás také občas donutí se zamyslet, jestli si opravdu dnes potřebujete koupit toto tričko, když máte doma podobné. Pokud si obrázek dáte na více míst, jako třeba k posteli, na ledničku či nástěnku, tak to určitě nebude na škodu ba naopak.

Tak co jste připravení a budete šetřit? Já ANO!


Vaše Jeina

Tags:

Share:

2 komentářů

 1. No, já šetřila a šetřila a věř mi, i když to vypadá jako dost. Nikdy to není dost :D
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, ale tak já to spočítala a mělo by to vyjít krásně. Samozřejmě šetřím i na účtu na LA. 😂

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.