Bookoholic - Calendar Girl

Já jsem tedy ještě Padesát odstínů nečetla, ale již brzy se na ně také vrhnu, vlastně jsem už chtěla začít, když v tom mi do cesty přišli nové odstíny od spisovatelky Audrey  Carlan. Možná již tušíte, že jde o knihu Calendar Girl – leden, únor, březen. Už podle názvu můžete soudit, že kniha skončí nedokončeně, i když do poslední chvíle doufáte, že se hlavní hrdinka Mia vrátí ke svému prvnímu klientovi Wesovi.

Spisovatelka Audrey je známá svými milostnými knihami, které mají však spoustu lechtivých scének. Používá často vulgární slova při sexuálních scénkách a je jen na Vás, jestli je zvládnete nebo ne. Já si například myslela, že to můj šálek čaje zrovna není, ale když se do knihy začtete tak nemůžete přestat, takže jsem změnila svůj názor, a i tyto scény jsem si ráda přečetla. Kniha není složitě napsaná, ale příběh Vás tak v táhne, že tuto knihu klidně přečtete za jeden den.

Calendar Girl je o nádherné dívce jménem Mia, která potřebuje spoustu peněz, aby zachránila jejího otce, který si vypůjčil velkou sumu peněz od lichváře, který ho se svými bodyguardy umlátil do bezvědomí. Příběh se hned komplikuje tím, že tento lichvář je její bývalí přítel, a tak se nám Mia svěřuje, že nikdy nepotkala normální lásku a vždy se musela starat o sestru a otce, který pil a hrál automaty. Na pomoc jí přijde její teta Milie, která provozuje exkluzivní eskortní službu, kde sex není prioritou. Mia nakonec souhlasí s nabídkou tety a začne pracovat jako společnice. Její první klient se jmenuje Wes a je úspěšným filmařem, díky tomu má i blíž k Mie, která chtěla být vždycky herečkou. I když se oba nechtěli zamilovat, tak láska přijde, ale Mia i na návrhy Wese, že zaplatí dluhy, odletí do Seattlu za klientem Alecem, který je umělec a malíř, pozná lásku z jiného úhlu a naučí se mít ráda sama sebe. Wes jí pořád chybí, ale čím dál tím víc je utvrzená, že celý rok bude pracovat jako společnice. Poslední klient v prvním díle je bohatý restauratér Antony, kterému má dělat snoubenku. A tento poslední příběh se mi líbil úplně nejvíc. Závěr tohoto příběhu je dojemný, ale jak už jsem řekla na začátku, nic neskončí podle Vašich představ a Mia se chystá za dalším slavným klientem.
Calendar Girl se umístila hned na nejvyšších příčkách v časopise New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Na pokračování se můžeme těšit již příští rok, pokud jste však zvědavý, co se bude dít dále můžete se kouknout na blog spisovatelky, kde máte přehled všech jejich knih a všech pokračování.


Pokud jste knihu ještě nepřečetli, tak jděte do toho, protože je výborná na odreagování a snad pro každou ženu. Já už se zatím pouštím do vánoční knihy Sněží, Sněží a o té si brzy také popovídáme. 


Tags:

Share:

2 komentářů

  1. Kniha se mi objevuje na všech knižních stránkách, na které chodím. Pořád jsem si říkala, co s ní všichni mají. Už chápu, budu se po ní muset někde podívat. :)
    Find joy in the ordinary

    OdpovědětVymazat
  2. Na knížku jsem už v knihkupectví koukala, tak se pro ni asi vrátím, ať mám co dělat místo učení:D
    HAUTE BASICS giveaway

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.