Adventní trhy - Praha vs. Drážďany


Miluji Vánoční svátky. Všude svítí světla, slyšíte všude koledy, dokonce mám i Vánoční playlist a hlavně jsou všude Vánoční trhy.

Tento rok jsem již byla na trzích v Praze i v Drážďanech. Do Drážďan jezdím pravidelně každý rok a přijde mi, že tento rok trhy trochu upadly. Rozsáhlost trhů byla výrazně menší, ale staré atrakce jako ruské kolo a jiné kolotoče zůstali. Obsah samotných stánků byl však horší, protože zde často prodávali samé kýče, co nemají s Vánoci mnoho společného.

Mnozí z nás jezdí do Drážďan na trhy hlavně kvůli návštěvě Primarku, který od trhů není vůbec daleko. Tento rok mě však překvapilo, že zde moc lidí nebylo, spíš skoro nikdo. Jestli nás tam bylo 15 zákazníků tak je to moc. Já jsem měla však jediný účel v tomto obchodě, a to byli dárky a kolekce pyžam. Nemůžu si pomoc, ale jsou prostě totálně cute. Líbí se mi jak motivy, tak i materiály. Pokud jde však o trhy, tak Praha pro mě tento rok vyhrála.

V Praze jsou tradiční trhy Václavák, Staromák, Náměstí Míru a Náměstí Republiky, možná ještě další, ale tyhle jsem tenhle rok navštívila. Všechny stánky se drží Vánoční tématiky, takže zde žádné kraviny nenajdete, všude to nádherně voní a tenhle rok si můžete vychutnat kromě svařáku i horký cider. Horký cider není moc sladký, ale pro mě je třeba akorát. Hlavně pokud si užijete trhy na Staromáku, tak se určitě běžte podívat pro inspiraci do Pařížské, ta výzdoba totiž stojí za to.

Vaše Jeina
Zdroj obrázků : Pinterest

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.