Večer Slzy, Ráno Úsměv

I když pracuji na mém programu choose to be happy, tak si štěstí můžu vybírat, jak chci a vždy se v mém životě přihodí něco, co zamíchá všechny karty a hra začíná znovu. Překvapuje Vás, že život přirovnávám ke hře? Ano opravdu ho k ní přirovnávám a stojím si za tím. Podle mě je život hra, kterou hrajeme každý za sebe a každý z nás je hráčem. Děláme každý den rozhodnutí, které rozhodují o budoucnosti, a potkáváme další hráče, kteří chtějí hrát s námi či nás chtějí porazit a odejít. Vy však rozhodujete o tom, kdo Vám do života vstoupí. Osud nám určí situaci či nám pošle hráče a hraje se dál bez odpočinku a přestávek. Některá rozhodnutí jsou šťastná, jiná Vás pořádně zabolí, ale i tato jsou potřeba. Dělají Váš silnější a ukazují Vám chyby, které již nemáte opakovat. Do této hry také často vstupuje láska a v té můžete chybovat dokola a opakovaně, je jen na Vás, jestli vydržíte bouři či odejdete. Nerozhodujeme však za druhého hráče, který dělá svá rozhodnutí a tím Vám může ubližovat. Může se jednat o kamaráda, přítele, milence či někoho koho jste viděli jednou a nemůžete na něj přestat myslet. V takových situacích Vám však nikdo nedokáže poradit, buďto se do toho vrhnete po hlavě a uvidíte, kam Vás hra povede nebo se s tím vypořádáte a odejdete. Ať se rozhodnete jakkoliv, tak to nikdy není špatně, protože musíte myslet taky na své štěstí, nejen na ostatní. Vaše hra neovlivňuje jen ostatní, ale hlavně taky Vás. Trochu zdravé sobeckosti neuškodí, ale hrajte také tak abyste záměrně neubližovali.
Život Vám tak může přinést spoustu možností a dobrodružství, tak na ně neříkejte ne. Napište si, co jste vždycky chtěli zažít a prostě to udělejte. Nevzdávejte svůj život a sebe kvůli ostatním. Primárně to je Váš život, a pokud Vás někdo nemá rád takovou, jaká jste, tak Vás nejspíš stejně opustí, tak proč se měnit? Pokud Vás však zbožňuje se vším všudy a neubližuje Vám, jděte do toho po hlavě, nemyslete na důsledky a neváhejte, ať to stojí, co to stojí. Přesně jako v písničce All around the world, zpívá se v ní, že všichni na světě chtějí být milovaní a zamilovaní. Milujte sebe, své blízké a ti co přijmou Vaše já.
Nad tím vším jsem se zamýšlela včera celý večer, co dělat a jestli dělám něco špatně, ale opravdu nikdy nic není špatně. Řídím se situací a aktuálním pocitem, což není špatně, protože to je to, co v danou chvíli chci. Včera jsem s tímto názorem usínala, bolela mě hlava a slzy šli těžko zatlačit, ale usnula jsem a věděla jsem, že dnešní ráno musím začít jinak a s něčím, co udělám pro sebe. To jsem také udělala, když si něco nyní slíbím, tak to splním, protože proč bych měla podvádět sama sebe? Když jsem pak slib dokázala, řekla jsem si: „Já to fakt dokázala! Udělala jsem to!“. Tenhle pocit je tak sladký a šťastný, že mě to asi nikdy neomrzí. A co jsem to tedy ráno udělala? Cvičila a přijala výzvu podle Chrise Powella. Nedávno mi totiž Peťa půjčila knihu od Chrise, kterého můžete znát z pořadu Extrémní proměny. Pro mě je společně s jeho manželkou Heidi velice inspirativní pár. Jdou si za svými cíli, pracují společně, pomáhají ostatním, jsou úžasní trenéři a rozumí našemu tělu. Jsou to hlavně realisté a to se mi líbí. Rozumí Vám a ví, co potřebujete.
Cvičení je pro spoustu lidí sprosté slovo a často si řeknou, že na něj nemají čas . Chris to vyřešil jednoduše. Máte před snídaní devět minut? Či můžete vsát o devět minut dřív? Protože svůj metabolismus můžete nastartovat již ráno pomocí devíti minutového cvičení, které Vám dodá energii, pozitivní náladu a navíc spálí sacharidy z Vašich svalů, takže si je můžete dopřát například v podobě ovesných vloček k snídani a energie je tu. Uděláte hned po ránu něco pro sebe a můžete se pochválit, slíbili jste si, že si zacvičíte, uděláte něco pro sebe či že prostě tohle cvičení uděláte. Vy jste to udělali, tak se pochvalte stejně jako já dnes. Těchto 9 minut cvičení bych měla dělat 5x týdně po dobu 4 týdnů v měsíci. Další měsíce pak můžete přidávat a vidět pokroky a výsledky. Do toho se však učím jíst 5 jídel denně po třech hodinách. Pro některé z Vám samozřejmost, pro mě to však dlouho samozřejmost nebyla, jedla jsem, když jsem měla čas nebo když jsem si vzpomněla. A třetí věc, kterou jsem si z mocných slibů vybrala je vypít 2 l vody denně minimálně. Začínám tedy hned ráno sklenicí vody, pak po cvičení a 500 ml mám dnes již za sebou. Když však cvičíte, musíte i přidat víc vody. Těším se moc na změny, které mi výzva přinese, ale už dnes se po hrozném včerejšku cítím lépe.   
Celou svojí proměnu budu nejspíš natáčet a fotit, krom toho budu zvyšovat náročnost a ráda bych jí celou dokončila závodem Sparťan, dále pak barevnými běhy a snad ještě nějakým tím závodem či soutěží. Krom toho chci také vyzkoušet nejméně 11 nových sportů z jiného odvětví než je tanec a od 11.1 se chci stát také členem Jatomi fitness v palladiu a občas se chci také nechávat trénovat od Péti, která je mimochodem i lektorka snowboardingu, takže si konečně snowboard zkusím. Jupí! To vše a ještě víc mám v Just do it listu, který mi přines ovoce. A kde je Váš list?
Vaše Jeina
Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.