Choose to be happy - Zklamání, bolest a víra

Zklamání mě naučilo jednu zásadní věc. Naučilo mě, že na nás vždy vybafne, když ho nejmíň čekáme a doufáme v něco jiného tak silně, že mu dáme moc nás ovládnout.
Zklamání se v našem životě objevilo mnohokrát a mnohokrát se ještě objeví. Je to totiž součástí našich životů. Určitě si každý z nás právě teď vzpomene na nějaké to zklamání. Například z první lásky, z falešného přátelství, z prohry v soutěži Atd.
Já jsem zažila takových podob zklamání spousty a opravdu nevím, jak je možné, že jsem se vždy zase postavila a začala znovu. Ano také jsem několikrát něco vzdala, ale dříve nebo později jsem se k tomu zase vrátila. Sáhla jsem si opravdu nespočet krát na dno.
 Mýma očima proteklo tisíce slz a občas i kvůli hloupostem či maličkostem. Bolest jsem cítila v srdci tak často, že jsem si myslela, že už city ani nemám, jako sněhová královna. Včera jsem však poznala, že citů mám až, až. Slzy velikostí hrachu padaly a mě to přimělo cestovat minulostí a uvědomit si, že i když ještě nemám 100% rovnováhu citovou, jakou bych měla mít, tak už náznaky balance cítím. Už vím, co v mém životě stojí a nestojí za to a lituji hloupostí, které jsem v minulosti udělala.
Nyní můžu s klidem říct, že v minulosti jsem byla slaboch. Nechala jsem ze sebou často zacházet jak s kusem hadru a nebránila jsem se. Nechala jsem se násilně uhodit, zamknout v pokoji a přitom mlčet před svými rodiči i sestrou. Tiše jsem trpěla a cítila se, jako největší zklamání, jako nicka. Cítila jsem, že na mě moje rodina nemůže být pyšná, a že já jsem ta špatná. Několikrát jsem ublížila sama sobě a přemýšlela jsem o nejhorším, o tom že tu nechci být. Bláznivě jsem se honila za něčím, čemu říkáme dokonalost, a toužila jsem po bezchybném životě. Když Vám však něco, jako je nehoda či nemoc zkříží cestu, tak Vám to otevře oči a začnete vidět, že život není bezchybný, a že chybovat je lidské.
 Naučila jsem se odpouštět a vydala se hledat sama sebe. Smířila jsem se s chybami z minulosti a začal milovat přítomnost a zlepšení. Temné chvilky však občas nastanou, nastanou však ve věcech, které jsou opravdu důležité. Nyní si Vážím života a toho, že můžu žít a být zdravá. I když jsem se zatím úplně nenaučila snášet prohry tak, jak bych chtěla, tak jsem se naučila jít dál a už se nikdy nechci vzdát.
Nyní mám to štěstí, že jsem objevila něco, co mě uklidní, pomůže mi a ukáže proč se nevzdat. Přesně tak. Je to psaní. Když píši o svých pocitech, je to, jako by ze mě odpadávaly těžké balvany. Cítím se volnější a je mi líp. Pak si s vámi ráda popovídám o Vašich zkušenost a cítím se skvěle, jako opravdový člověk v krásném světě. Nešlo by to však bez rodiny, blízkých a přátel. I když vím, že při zklamání umím byt na palici, jsou tu a řeknou, piš a koukni se na úspěchy. Mají pravdu. Štěstí není o neustálé sebekontrole a sebekritice, proto je lepší si v dobré náladě napsat seznam pochval a pochválit se i za ten nejmenší úspěch, jako že jste dnes vstali z postele a až Vám bude nejhůř tak si ho přečtěte, vydechněte, vnímejte sebe a blízké, co za Vámi stojí.
Mějte rádi sami sebe.

Vaše Jeina


Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.