Portugal - Beach, Bullfight, Albufeira

Portugalsko se stalo mojí láskou od první chvíle. Krásny hotel na útesu, výhled na moře, nádherné písečné pláže, skvělé jídlo a hlavně Portské víno.
Nelze Portugalsko nemilovat, každému se zalíbí a každý si najde to svoje. Můžete relaxovat na pláži či jít na nějakou party nebo objevovat místní historii a kulturu.
Relax na pláži jsem nemohla vynechat, stejně tak i skákání do obřích vln, potápění se a surfování. Vrhla jsem se také na čtení a užívala si dobrot.
Objevovala jsem kulturu, ale jeden zážitek (pro mě ostrašující ) nemohu zapomenout. Jde o býčí zápasy, které mě nemile překvapili. Má představa, že se býk dráždí červenou látkou a před býkem se pak utíká, se rozplynula s prvním kůlem, který do býka zabodl jezdec na bílém koni. Pro místní zábava pro mě zděšení. Býčí zápasy se točí kolem jezdců na koních, kteří se snaží nabodnout kůl býkovy do zad a čím kratší kůll tím lepší. Krom jezdců jsou zde i muži okolo arény, kteří dráždí býka látkou, aby si mohl jezdec pro kůl. Občas se stane, že býk zraní koně, což je pro mě jako milovníka koní zdrcující. Pravidla této "hry" jsou však složitější, ale úplně Vám je nevysvětlím, protože jsem byla ta dívka na tribuně, co si často zakrývala oči. Překvapením pro mě bylo, že po ukončení jízdy jezdce, nastoupí do  arény parta můžú, z nichž jeden má na sobě čepičku a vypadá jako skřítek, avšak tento skřítek není kouzelný, možná tím, že necítí bolest. První můž s čepičkou vyprovokuje býka k rozběhu proti němu a snaží se na něj naskočit, udržet se a ostatní můži se snaží zastavit býka. A proč tedy necítí podle mě bolest? Protože tento skřítek občas spadne a býk se ho snaží ušlapat do země. Pro místní ženy jsou tací muži hrdinové, pro mě blázni.
Po tomto zážitku jsem druhý den hledala více klidné místo a proto jsem zvolila výlet do Albufeiry, konkrétně do starého města, které je absolutně kouzelné. Najdete zde roztomilé a romantické restaurace na ulici, úžasné víno. exceletní horkou pláž a nádherné obchody. Já si samozřejmě zase něco koupila. Je to můj nový, kožený, tmavě-modrý batoh, který má na sobě pastelové květiny.
Krom toho zde můžete i objevit výstavu z písku a užít si čerství vánek od moře.
Večer jsem zakončila ve výborné italské restauraci a na hotelu se mi pak hned spalo lépe.
Vaše Jeina

 

Share:

2 komentářů

  1. Verim, ze byci zapasy musi byt pro mnohe zazitek :-O moc pekne fotky

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To ano, je to dost o úhlu pohledu a děkuji mnohokrát. 😊

      Vymazat

Používá technologii služby Blogger.