LOULE - Portugal farmers market ♥ - Me and food

Já si nemohu pomoci, ale zase tu máme článek o jídle. Jídlo je důležitou složkou našich životů každý den.  Milujeme ho, experimentujeme s ním, dodává nám energii a spoustě z nás tvoří i koníčka.
Já jsem se třeba v poslední době začala víc zajímat o RAW stravu, Bio potraviny a jídlo se nyní kolem mě točí o mnoho víc.
Měla jsem jednu dobu takové období, které si prožilo mnoho z nás,že jsem sama ze sebou (konkrétně s mým tělem) nebyla spokojena. Vnímala jsem se jako ta co hodně přibrala, aniž bych si uvědomila, že ta prsa mi přece musejí na růst nebo že ty boky se přece musejí rozšířit. Ne vnímala jsem to jako zklamání sama sebe a jelikož už od tří let sportuji, svedla jsem to na stravu. Spletla jsem si KJ s Kcal a problém byl na světě. Příjímala jsem méně potravy než jsem měla a z kontrolování toho, co jím se stala závislost, která mě dováděla k šílenství a pláči. Kilogramy šli dolů, ale já chtěla víc. Postupem času to došlo dost daleko a já měla to štěstí, že jsem se svěřila kamarádce (samozřejmě Týnka) a ta mi pomohla se z toho vyhrabat. Občas se ten pocit vrací, že mé tělo není takové jaké bych chtěla, ale nyní vím, že jídlo je požitek, který se má vychutnávat a díky potravě získávám energii. Na mé tělo se přestávám dívat, jako na chybné a začínám se na něj dívat z pohledu, jak moc je zdravé.
V jídle se nyní už vůbec neomezuji, jím to, co chci, až na potraviny či fastfoody, které mi nedělají dobře.
Miluji zeleninu, ovoce, ryby, kuřecí maso, italskou kuchyni, francouzskou kuchyni a ráda si zamlsám ve skvělém pekařství, jako třeba v IF Cafe.
Při vaření však vše závisí na dobrých surovinách a né vždy je jednoduché je sehnat. Já jsem třeba moc ráda za to , že pěstujeme ve skleníku zeleninu, která chutná o dost lépe než z obchodu.
Né každý z nás má, ale kde si dobroty pěstovat, a proto tu pro nás jsou farmářské trhy, které já osobně hrozně moc miluji.
Nejhezčí farmářské trhy jsem viděla v Portugalsku, konkrétně v městě Loule. Město samo o sobě je svojí architekturou absolutně kouzelné. Nad hlavou se Vám vznáší barevné šátky, které vlají ve vlnách větru, který je krásně osvěžující v horkém dni.
V Loule jsem farmářské trhy jedinečné tým, že se konají na ulici i ve výstavišti a vše je pořád stejně původní.
Objevila jsem zde spoustu skvostů, jako například obchod, který mi připomínal Koloniál z mé oblíbené knihy Bylo nás pět a i s typickým zbožím pro tuto dobu. Dále jsem se zde vybavila do školy ručně šitým, lehkým a vesele barevným penálem, který se vejde do každé tašky.
V každém obchůdku či stánku jste mohli vidět usměvavého člověka, co Vám nabízel ochutnávku či jste mohli přičichnout ke koření.
Jeden muž dokonce prodával přírodní kosmetiku, kterou dělal on sám z olivového oleje a musím říct, že učinky a vůně neměli chybu. Typické pro Loule jsou také výrobky z korku, jako jsou náramky, tašky, řetízky, penály.
Já si samozřejmě také zamlsala a kochala se pohledem na kvalitní ovoce, zeleninu, květiny a mořské plody. Na konec jsme skončili u ručně vyšívaných ubrusů, které prodávala milá babička, která se usmívala a každému byla vděčná za nákup a vypadala jako z pohádky.
Doufám, že se do Loule ještě někdy vrátím a budu si užívat slunečného dne plného dobrot.
Vaše Jeina      

Klobouk - Mohito
Tričko - Intimissimi
Džíny - Zara
Sako- Bershka
Kabelka - Michael Kors

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.