Výstava Titanic

Ahoj všichni !
Není to tak dávno, co přijela moje setra na týden do ČR, ale už to nějaký ten týden bude. Poslední den před odletem, jsme tedy jeli na poslední výlet. Vybrali jsme, že pojedeme na výstavu Titanicu. Tato výstava bohužel již dnes končí, takže dnešním článkem Vám ráda přiblížím tuto výstavu mýma očima, pokud jste jí nestihli.
Konala se na výstavišti Letňany.  A z venku vypadala výstava docela malá, ovšem když jste vstoupili byla opravdu obří. Hned u vstupu jste dostali palubní lístek, na kterém jste měli jméno osoby a její příběh a mohli jste se do dané osoby v žít. Na konci výstavy jste zjistili, zda jste se zachránili při ztroskotání Titanicu či nikoliv. Já jsem byla nejbohatší muž na celé lodi a bydlela jsem v první třídě, toto mi však nepomohlo a zahynula jsem.
Výstava Titanic ukrývá v sobě celý příběh lodi a jednotlivých lidí. Na začátku Vám pustí film o tom jak Titanic vznikal a jak loď odplula a po filmu se přesouváte do pokoje, kde to vypadá jako přístav a vy nastupujete na loď, dále projdete chodbou, která je přesnou kopií chodby z první třídy a máte po stranách pokojové dveře.

Dále jste navštívili pokoj první třídy a pro porovnání hned pokojem třetí třídy. Krom napodobenin lodi zde naleznete více než 200 artefaktů vylovených z hlubin moře. Mě zaujal lodní kufřík či porcelán, který vypadal jako nový. 
Pro tuto příležitost byl také vyroben speciální led, který symbolizuje ledovec i chladnou vodu, v které v osudný večer museli lidé plavat. V tomto ledu byly vytvořené štěrbiny na prsty a takový chlad jsem v životě nezažila. Muselo to být opravdu hrozné.


Tím jak jak je celá výstava vytvořena, jak postupuje za sebou, tak že tvoří příběh a jak nakonec uvidíte rekonstrukci potopení Titanicu, to Vás prostě absolutně dostane a dojme k slzám. Celou výstavou Vás navíc provedl audioprůvodce, takže jste se i dozvěděli zajímavé informace.
Pokud budete mít někdy možnost tuto výstavu shlédnout, tak neváhejte. 
Vaše Jeina

P.S. Tady je ještě ochutnávka formou mého videa.

                                         
  
  

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.