Tanec, průvodce životem

Ahoj všichni. Doufám, že máte krásný den, který vám snad obohatím svým článkem. Tentokrát se budeme věnovat sportu. Pro mě osobně sport neznamená, že mám zhubnout, ale že si ho mám užívat. Takže dvakrát milovník smíšených posiloven, kde není nijaké zajímavé cvičení nejsem. Ke sportu potřebuji hudbu a trochu toho umění. Proto mě už od tří let doprovází mým životem tanec. Tanci jsem tedy věnovala celých 15 let. Nyní mi je 19 a měla jsem roční pauzu, kvůli maturitě, takže jsem cvičila jen v pokoji doma a to úplně není ono. V září však budu v Praze každý den, což znamená, že budu moct zase chodit na létající Yogu, strečing či poledance. Avšak tím to vše nezačalo. Vše začalo, když jedno malé pískle přišlo na Vyhlídce v Ústí nad Labem do taneční školy MIX, kde se ukrýval Mix, Protoč a Marverci. Já jako malý šmudla jsem šla do taneční skupiny MIX, taky to však bylo kvůli tomu, že do této školy chodila má sestra a já byla opice a ve všem se opičila.
Moje první formace se jmenovala Maková panenka, podle známého večerníčku. Další rok jsem měla novou trenérku paní Tesárkovou, která mě naučila spoustu věcí a dala mi mojí první "velkou" roli v předtančení Pribináček a já jsem měla pribiňáčka v nadživotní velikosti a tančila jsem s ním a kolem něj a na něm. Další moje trenérka přišla za rok. Byla to Pavla, která mě naučila disco dance a začala jsem tedy tančit dvě předtančení na jednou, měla jsem dva kostýmy a užívala si to. A tak se ze mě díky tanci stal bubák, marťánek, rubikova kostka a plno dalších. Pak přišel na českou taneční scénu nový styl, kterému se říkalo streetdance a mohl obsahovat všechny taneční styly v jedné formaci. Streetdance mi velice přirostl k srdci a byl to i zároveň můj poslední tanec v DCM. DCM vzniklo spojením MIX a Marverci a musím říct, že tato kombinace byla neskutečná, díky ní jsem totiž poznala nové přátelé a trenéry a i ti se staly mými přáteli. Zažila jsem v DCM krásné chvíle plné lásky, přátelství a úspěchů. Zažili jsme také neúspěchy, doprovázeli nás slzy štěstí i smutku. Plno lidí odešlo a plno přišlo. Za ta léta jsem tančila v malých i velkých skupinách a několikrát i jako sólista. Bylo krásné zažít Billiho sen, kde jsme se všichni spojili a vytvořili jedinečný taneční muzikál. Bylo krásné se dostat na Mistrovství showdance a vyhrát druhé místo, ještě k tomu s trenérkou co je vaše celoživotní kamarádka.
Po těch letech jsem však vycítila, že potřebuji změnu a posunout se jinám. Všechny holky, co se mnou tančili už na začátku to vzdali. Má skvělá trenérka Míša Fidlerová odjížděla do USA a můj trenér streetdance také odcházel. S nimi jsem šla i já. Ale nikdo z nás s tancem neskončil. Já jsem se zase opičila po sestřičce, která jednoho dne domů přivezla tyč. Po vyzkoušení tyče jsem zjistila, že talent na poledance moc nemám, což pro mě byla výzva. Sestra mě tedy odvedla do Poletime v Praze, kde jsem okusila krásy létající yougy, strečingu a poledancu. Potkala jsem úžasné lidi a mojí novou trenérku Janu Louotovou ( nyní Jana Najbrtová). Ta mě dovedla až k mému prvnímu poháru, který jsem získala na Christmas Cupu v Praze a místo bylo druhé. Na ten večer nikdy nezapomenu. A  pak přišel maturitní ročník a tak i zakročení dojíždění na tréninky. Jen jsem si trapně cvičila doma na podložce. Nyní jsem však opět nabitá chutí a už si moc přeji září, kdy budu v Praze ve škole a tak se mi zase doufám otevřou dveře POLETIMU.
A co vy a sport? Co rádi děláte a kam chodíte cvičit ?
Vaše Jeina    
Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.