Slovensko - Oáza Sibiřských tygrů

Necelé tři kilometry od obce Kostolná pri Dunaji na Slovensku se ukrývá Oáza Sibiřských tygrů, kde naleznete 27 tygrů a tři lvi. O víkendu se navíc můžete i s tygry vyfotit a pokud mají právě malé můžete se vyfotit s malým tygříkem.
My jsme však malé tygříky nezastihli, takže jsme měli možnost se vyfotit s rok a půl starým mláďátkem, což já jsem opravdu nedala, protože to nebyl žádný malý tygřík, ale pořádný tygr o dost věčí než já a navíc neměl svůj den. I tak to pro mě byl obrovský zážitek. Viděla jsem jak například krmili tygra šlehačkou či jak ho koupali ve vaně.
Celý projekt je velice zajímaví. Vůbec se neplatí vstupné je jen na vás zda jim do kasičky přispějete či ne, ale kdo by nepřispěl, celá tato oáza funguje právě díky těmto příspěvkům, protože je nepodporuje EU ani sponzoři. A jak to všechno začalo? Jednoduše prodával se malý tygřík a milá paní si ho vzala, ale do paneláčku. Určitě si představíte výraz sousedů a také to co se dělo dál. Paní musela vše prodat, aby si koupila plochu a malý příbytek pro sebe a tygříka. Měla sice vysněného tygra, ale vzdala se tak elektřiny a žila jako robinsonka. Pak se našla tygřice a paní se jí opět ujala. Dva tygři se zamilovali a bylo to. Začali o oáze psát noviny a tak začalo budování této nádherné atrakce.
Celkově je to nádhera, být tak blízko kráse a nebezpečí. Uvědomujete si jak jsou lvi i tygři obrovští, a že vy jste vůči nim malý, přiznejme si to byli by jsme snadná kořist. Minimálně já a moje malé nožičky ano. Ale na vzdory tomu jak jsou nebezpeční umí být i ke svým vychovatelům vstřícní a poslušní.
Takže pokud chcete objevit na Slovensku další neobvyklou krásu. Vydejte se tam.
Vaše Jeina
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.