Beautiful Vienna

Krásná, romantická a půvabná Vídeň. Takto jí mohu shrnout pár slovy. Kdykoliv se tam vrátíte máte tento pocit. Když jsem byla poprvé ve Vídni, byla jsem ještě malá holčička, padal sníh a já a moje  rodina s přáteli jsme mířili do Pratru na atrakce. Ale tentokrát jsem konečně viděla Vídeň z jiného pohledu a to z pohledu umění, architektury a krásy přírody.
Do Vídně jsme jeli s přítelem hned po našich velkých nákupech v Parndorfu a cestu jsme prospali, minimálně já tedy ano. Pak stačilo jen sehnat levné parkování, což bez typu není vždy jednoduché a mohli jsme vyrazit na krásnou procházku.
Ve Vídni se kolem Vás často prohání bryčka s těmi nejkrásnějšími koňmi, co jste kdy viděli. Já vůbec nevěděla kam se dřív podívat či co dřív fotit, tolik nádherných staveb, zahrad a soch jsem dlouho neviděla.
Prošli jsme kolem Vídeňské státní opery. Došli jsme k Růžovému králíkovi. Prošli jsme Maria-Theresien-Platz, kde se například vyskytuje Uměleckohistorické muzeum. Nezapomněli jsme na Dóm sv. Štěpána. Naši cestu jsme zakončili u Parlamentu. Kolem Parlamentu létal vrtulník a stálo zde mnoho policistů, což nám dalo signál, že máme raději jet domů.
Předtím jsme, ale stihli si zajít do moderní kavárny a projít se nákupní čtvrtí Karntner strasse.
Doufám, že se do Vídně ještě někdy vrátím. Já totiž viděla jen zlomek krás, které Vídeň nabízí.
Vaše Jeina
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.