Knihy z mého pohledu : Hledání Aljašky, John Green

Ahoj všichni vítejte u slíbeného článku a tentokrát se budeme bavit o knihách.
Já jako milovnice knih jsem ráda, že nyní mám mnoho času na to, abych se vypořádala se svým dlouhým seznamem knih, které si přeji přečíst.
Začala jsem s knihou Hledání Aljašky od Johna Greena. John Green je můj nejoblíbenější spisovatel. Dokonale chápe dnešní mládež a zaujal mnoho generací. Líbí se mi, že jeho díla jsou realistická a i když nekončí vždy dobře, tak si z každé knihy vezmete nějaké ponaučení. Já se často velice ráda ztotožňuji s postavami. Tentokrát jsem se však s Aljaškou úplně neztotožnila.
Tuto knihu jsem dostala od své kamarádky k Vánocům a chudák na mě čekala až do minulého týdne, kdy jsem jí za dva dny zhltla. Kniha se velice dobře čte a navíc se do ní tak rychle začtete, že nemůžete přestat číst, takže jediný můj nepřítel proti čtení byl spánek. Krom toho jsem měla ten pocit, že každou tu postavu absolutně chápu. Znáte totiž ten pocit, že v knize se dějí podobné věci jako Vám samotným? Já rozhodně ano.
A nyní už stručně děj. Jednoho dne se rozhodne náš hlavní hrdina, kterému se později začne říkat Váleček, hledat velké možná a tak od své rodiny odchází na internátní školu, kde dříve studoval jeho otec. Touto školou je Culver Creek. Tam už není běžný outsider bez přátel, ale hned se skamarádí se svým spolubydlícím (jeho přezdívka je Plukovník), díky němuž pozná Aljašku Youngovou a jak jinak by to mělo být než láska na první pohled. Musíme se však dívat na to, že náš hlavní hrdina Miles alias Váleček je v pubertě, takže pochopitelně si všímá dobře stavěného těla Aljašky a rád počítá vrstvy mezi nimi. Aljaška má však přítele což mu zabrání se s ní více sblížit, i když má ona sama velký zájem. Aby jsme to trochu urychlili, tak Miles se úplně změní, kouří, pije, učí se však docela dobře a jeho nejoblíbenější předmět je náboženství. Prožije se svojí partou dobrodružství, jako plánování a uskutečnění kanadského žertíku, kdy mu Aljaška dokonce sežene i holku. Jeho city k Aljašce jsou však pořád velice silné a tak když se Aljaška opije zvrtne se to natolik, že se líbají a poté usnou. Když se vzbudí Aljaška dovádí a chce pryč což je pro ní osudové, za pár chvil totiž při tragické nehodě přijde o život. V tu chvíli se začíná řešit její případ jestli to byla sebevražda či nikoliv. Jak to dopadne Vám neřeknu. Každopádně jsem byla do poslední chvíle napjatá a na konci velmi překvapená.
John Green navíc obohatil příběh tím, že se nerozděluje na kapitoly, ale na dny předtím a dny po tom.
Z knihy jsem opravdu nadšená! A co vy ? Předčtete si jí?
Vaše Jeina
Tags:

Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.