Milan- Traveling

Ahoj všichni!
Po dlouhé době Vám přináším slíbený článek z Mílána!
V poslední době píšu málo, protože vypukli přípravy na maturitu. Co Vám budu povídat je to hnus.
Slibuji však, že se budu snažit napravit a víc psát.
A nyní už k Milánu.
Miláno je opravdu nádherné město s krásnými památkami avšak ke svému přijdou i labužníci a shopaholičky. Miláno je slavné svou modní krásou a já měla to štěstí, že jsem byla v Miláně v době rozkvětu fashionweeku, takže moda na mne dýchala na každém rohu. Prošla jsem mnoho modních čtvrtí, které se hlavně nachází kolem katedrály Dummo, prohrabala jsem spousty outletů. Druhý den jsem dokonce jela z Milána do Švýcarska, díky shopping tour, do velmi populárního outletu FOXTOWN. Jedním slovem nádhera, modní značky jako Prada, Gucci, MK atd. za neuvěřitelně malé ceny. Já jsem však měla svůj cíl a to hodinky  Michaela Kors , které jsem si vyhlédla v ČR. U nás se však pohybuje cena kolem 9000 a já zakoupila hodinky i s krásnou pastelovou kabelkou za 5000 Kč (v přepočtu zaokrouhleno). Prostě modní ráj. Seženete zde i levné značkové dárky pro vaše blízké. Mé segrušce jsem přivezla kabelku Desigual (která čeká na odeslání do Anglie) a přítelovi parádní tričko od jeho oblíbeného návrháře Tommy Hilfiger.
A to bych nebyla já, abych nepřivezla také kosmetiku. Byla jsem snad v tom největším Lush obchodě, co jsem kdy viděla a také jsem nezapomněla na MAC ( kde jsem si koupila snad tu nejvíc boží růžovou rtěnku co měli). Takže dámy našetřete a hurá za levnějšími nákupy.
Pokud jste gurmáni jako já, tak Váš mlsný jazýček bude plesat. V Miláně naleznete hned dvě výborné pochoutky - Milánscké rizoto a užasnou zmrzlinu Vinchy. Milánské rizoto uspokojí hlavně milovníky sýra, protože sýru v něm není nikdy dost. Zmrzlinu asi miluje každý, ale zde se zní zblázníte. Máte možnost si dát do kornoutku čokoládu Vašeho výběru a každý kopeček je z bio ovoce, prostě lahůdka. (Navíc žádný palmáč!) O dobrotách bych mohla mluvit strašně dlouho, tak se přesuneme raději k památkám. Krom přenádherné Katedráli Dummo nesmíte odjet z Milána aniž by jste neviděli obrovský hrad Castello Sforzesco, který je zachován v původní architektuře a kolem něho si užijete nádhernou přírodu a můžete se vydat parkem až k Lunaparku.
A to je zatím všechno, ale nebojte plánuji pro Vás ještě pár obsáhlejších článků o tom co navštívit, kde nakupovat a kde jíst a k tomu všemu hromada fotek. Zde máte zatím několik fotek na ochutnávku a kdo se raději dívá, tak jsem nezapomněla VLOGOVAT.
Tak u dalšího článku Vaše MJ
           
Share:

0 komentářů

Používá technologii služby Blogger.