Přijímací zkoušky na DAMU

Ahoj všichni!
Ráda bych se s Vámi podělila o své zážitky a pocity ze přijímacích zkoušek na DAMU. I když mi má vysněná škola nevyšla, neznamená to vůbec nic. Pokud máte sen, že tam budete studovat, tak si za ním běžte. Poznala jsem tam spoustu snílků jako jsem já, kteří se hlásili poprvé. A také mnoho úžasných lidí s pevnou vůlí, kteří si řekli tentokrát to vyjde. Spousty těchto studentů se hlásilo po druhé, po třetí, po čtvrté. A můžu Vám říct , že byli skvělí. Většina z nich už někde hrálo nebo už studovali školy se zaměřením na divadlo. A byli ochotní tyto školy vyměnit za DAMU. Věřím, že někteří z nich to zkusí znovu.
První co Vám rozhodně doporučuji, tak je nepodcenit přípravu. Potřebujete tři monology, tři písně (z toho jedna lidová), dvě básně. Pokud máte někoho, kdo Vám s přípravou pomůže, tak neváhejte a požádejte ho o pomoc.
Za druhé si připravte pevné nervy. Nejvíce času Vám totiž zabere čekání. A rozhodně si ten den nic neplánujte. Přijímačky jsou od rána do večera. Také se pořádně vyspěte. Pokud dojíždíte z jiného města, tak doporučuji přespat v Praze.
Za třetí připravte se na vše! Buďte tou nejlepší žvýkačkou na světě. Staňte se lítajícím balonem a pokud bude třeba tak i nejkrásnějším semínkem na světě. Připravte se na nejlepší první ligu imaginárního basketu. Napněte uši na tleskací hru. Skákejte přes potok, jako přes divokou řeku. Tančete jako by to bylo naposledy.
Čtvrté je podle mne nejvíc důležité, protože je to něco co mne přejelo jako vlak. Myslím, že teď se hodí přísloví z Moderní Popelky : "Nedovol , aby tě strach z prohry, vyřadil ze hry." Ano, má nervozita ze mne neudělala krásnou Julii, co se nemůže dočkat na dopis od Romea. Nazvala bych se spíš Julií, která má knedlík v krku.
Za páté je učení, protože pokud postupujete dále, tak máte týden na to se připravit na kulturní test, u kterého se pěkně zapotíte.
A poslední, co Vám mohu říct je, že pokud to nevyjde a udělali jste maximum, tak nepřestávejte snít. Protože to, že Vás nevybrali nic neznamená. Máte talent a jste jedineční. Vím, že to bude bolet. Netvrdím, že jsem nebulela jako malá holčička, které sebrali panenku. Ale nevzdávám se. Za dva týdny mi začíná přípravný kurz na hereckou školu a na tu se také hlásím. Nic není ztraceno.
Pokud máte dotazy, tak neváhejte napsat.
Vaše Mar-Jein


        

  

Tags:

Share:

1 komentářů

  1. Sny a přání jsou důležité, a ještě důležitější je nepřestávat snít, pokud nám naše sny na poprvé, na podruhé nevyjdou. Dál se snažit a doufat. :) Taky si zrovna plním svůj sen, tak doufám, že časem přinese to, o čem sním. Nicole Menette ♥ A tobě držím palce, vyjde to příště!

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.